سموم کشاورزی-به کشت

حتی اگر الماس هم بفروشید، باز عده‌ای ارزش آنرا زیر سوال خواهد برد. عده‌ای هم توان پرداخت بهایِ الماس را ندارند و نمی‌توانند آن را داشته باشند. صنعت کشاوری بسیار گسنرده است و بازار کار آن بسیار گرم است چون نیاز تمامی افراد است اما یک چالش بزرگ آن عرضه کردن و خرید محصول با کیفیت است.راهکار این مسئله در اپلیکشن تموک است که خریدار و عرضه کننده بتواند نیاز خودرا رفع کنند. کشاورز به فردی گفته می‌شود که برای تولید غذا و بهره‌برداری اقتصادی به کشت و کار در زمین‌های کشاورزی و یا نگه‌داری دام‌های اهلی می‌پردازد. یک کشاورز ممکن است در زمین خود به عنوان مالک و یا در زمین‌های افراد دیگر به عنوان کارگر مشغول به کار باشد.

گفتگوی اختصاصی ایفتاتی آی با دکتر مهدی کریمی تفرشی ، مدیر جوان ، خوش فکر و کارآفرین نسل سوم صنایع غذایی گلها

مقدار آبی که خاک‌ها می‌توانند به خود جذب کنند در درجه ی اول به اندازه ی دانه های خاک بستگی دارد. به عبارتی هرچه دانه های خاک ریز تر باشد، توانایی جذب آب بیشتری را خواهد داشت که باید توجه داشته باشیم این ویژگی برای کار های ساختمان سازی توصیه نمی شود. به طور کلی خاک فوق ، ماده ای ایده ال برای تمام کشاورزان است بدلیل اینکه پر از مواد مغذی و مواد الی agriculture-na تجزیه شده مورد نیاز برای گیاه و خاکی نرم و مناسب برای کشت است. کشاورزی کارخانه شامل کشاورزی متمرکز چارپایان، در محدوده و قفس است. مزرعه دقیقاً به عنوان کارخانه ای برای پروراندن و رشد حیوانات به خاطر گوشت، شیر و هم چنین تخم مرغ برای مصرف تجاری عمل می کند. اما حیوانات برای همیشه در مناطق محدود و بسته ای مثل قفس و آخور و صندوق نگه داری می شوند.

حتی با این که کشاورزی متمرکز به حفظ هزینه ها کمک می کند اما نیازمند استفاده از نیروی کار متمرکز است. در نتیجه فرد باید برای نیروی کار بیشتری پول بپردازد که این امر سود ناخالص را به طور قابل توجهی کاهش می دهد. خاک ماسه ای کم ارزش ترین نوع از انواع خاک های کشاورزی است، این خاک تشکیل شده از شن و ماسه میباشد. خاکهای شنی یکی از فقیرترین انواع خاک برای رشد گیاهان است، زیرا دارای مواد مغذی بسیار کم و ظرفیت نگهداری آب در آن ضعیف است، که باعث می شود ریشه گیاه آب را به¬سختی جذب کند.

اهمیت آبیاری در کشاورزی

این ابزار برای حفر زمین های سخت، جمع آوری سنگ ها، ایجاد خندق، یا حفر گودال در زمین برای کاشت بسیار مناسب بوده و تیزتر از بیل است. این ابزار، شکلی شبیه بیل دارد و لبه آن برای جمع آوری خاک بسیار ایده آل است. این ابزار باستانی، امروزه به مواد تبدیل شده و برای جلوگیری از زنگ زدگی می توان آنرا از فولاد ضد زنگ ساخت.

بذر کرچک (بید انجیر)

این کشاورزی مبتنی بر تأمین نیازهای روزمره کشاورز است و باعث کاهش انروی و منابعی می شود که در غیر این صورت می توانست در دراز مدت قابل دسترسی باشد. در این حالت نقش دولت توسعه نیافته بر ثبات می باشد و فقط نیازهای آنهایی که در قدرت هستند، تأمین می شود. خاک باغچه از خاک رس، مقداری ماسه و کود دامی تشکیل می‌ شود و برای کاشت گیاهان باغچه ای مناسب است.