اخبار

شاخص ملی کسب‌وکار لرستان ۵.۹۹ است

ایسنا/لرستان رئیس اتاق بازرگانی لرستان گفت: شاخص ملی کسب‌وکار استان ۵.۹۹ است.

رئیس اتاق بازرگانی لرستان خاطرنشان کرد: شاخص ملی کسب‌وکار در استان ۵.۹۹ بوده این نشان‌دهنده بهبود کسب‌وکار در این استان است.

محمد خاکی امروز چهارم شهریورماه در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی لرستان که با حضور وزیر اقتصاد و دارایی برگزار شد، اظهار کرد: طرح ملی پایش محیط کسب‌وکار لرستان از سال ۹۴ شروع به کار کرد.

خاکی با اشاره به مشکلات کسب‌وکار، افزود: غیرقابل پیش‌بینی بودن و تأمین نبودن برخی مواد اولیه و محصولات، دشواری تأمین مالی از بانک‌ها و بی‌ثباتی سیاست‌ها و مقررات روند اجرایی مهمترین موانع کسب‌وکار است.

وی تصریح کرد: بر اساس روش‌های توسعه‌یافته، اتاق بازرگانی نیز با همان رویکرد گزارشات فصلی را از آسیب‌شناسی و شرایط کسب و کار در استان تهیه می‌کرد.

خاکی با اشاره به اهداف برنامه هفتم توسعه اقتصادی، افزود: دنبال کردن اهداف آرمانی در برنامه هفتم، رشد اقتصادی سالانه ۸ درصد، ایجاد سالانه یک‌میلیون شغل از جمله این اهداف است.

رئیس اتاق بازرگانی لرستان بیان کرد: درصدد حرکت به سمت اقتصاد دیجیتال هستیم به‌طوری‌که بخش‌های دانش‌بنیان را در این زمینه بکار خواهیم گرفت.

وی اضافه کرد: میزان پاسخگویی در لرستان ۷۷ درصد بوده در حالی که این رقم در کشور ۵۵ درصد بوده که عدد قابل توجهی است.

انتهای پیام

https://www.isna.ir/news/1402060402452/%D8%B4%D8%A7%D8%AE%D8%B5-%D9%85%D9%84%DB%8C-%DA%A9%D8%B3%D8%A8-%D9%88%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D9%84%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%DB%B5-%DB%B9%DB%B9-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

وی اظهار کرد: چنانچه قانون بهبود کسب‌وکار توسط دستگاه‌های متولی اجرایی شود، بسیاری از موانع کسب‌وکار حل خواهد شد.