اخبار

شرکت پشتیبانی امور دام در تنظیم بازار اجرای طرح مردمی سازی یارانه‌ها نقش آفرینی کرد

وزیر جهاد کشاورزی با ابراز خرسندی از اقدامات، همراهی و عملکرد شرکت پشتیبانی نسبت به وظایف و تکالیف ابلاغی بخصوص از آغاز دولت سیزدهم و در اواخر سال ۱۴۰۰ و نوروز ۱۴۰۱ و نقش‌آفرینی و اقدامات مناسب این شرکت در طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها و حفظ ذخایر و به‌کارگیری درست آنها در امر تنظیم بازار، از تلاش و زحمات مدیران و کارکنان پشتیبانی امور دام کشور قدردانی کرد و اظهار داشت: شرکت پشتیبانی امور دام  و شرکت بازرگانی دولتی در تنظیم بازار، با توجه به تکالیف و ماموریت‌های ویژه ابلاغی در حوزه بازار دو بازوی مهم وزارتخانه متبوع هستند.

به گزارش روز سه شنبه مجله خبری کشاورزی از وزارت جهاد کشاورزی، «سید جواد ساداتی نژاد» در مجمع عمومی عادی سالانه شرکت سهامی پشتیبانی امور دام کشور ابراز امیدواری کرد؛ تصمیمات و اقدامات این مجمع در ادامه مسیر شرکت پشتیبانی راهگشا و تسهیل کننده انجام وظایف، تکالیف و تعهدات محوله به این مجموعه باشد.

اعضای مجمع عمومی پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی شرکت (سازمان حسابرسی) و ارائه نقطه نظرات و دیدگاه‌ها در این خصوص، صورت‌های مالی سال مالی منتهی به ۲۹/ ۱۲/ ۱۴۰۰ را به تصویب رساندند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر با توجه به افزایش وظایف، تکالیف و تعهدات ابلاغی از سوی دولت، شورای قیمت‌گذاری و ستاد تنظیم بازار به شرکت پشتیبانی امور دام، بر تداوم حضور موثر شرکت در بدنه دولت تاکید کرد و واگذاری وظایف و مأموریت شرکت پشتیبانی امور دام به بخش خصوصی را پس از فراهم شدن الزامات و شرایط مورد نیاز به منظور کاهش آسیب‌های ناشی از عدم حضور این شرکت‌ها در بخش دولتی، مهم و ضروری دانست.

در ادامه گزارش عملکرد هیات مدیره در خصوص فعالیت‌های سال ۱۴۰۰ ارائه شد. بر این اساس، بیش از ۳۵ درصد نهاده‌های دامی مورد نیاز کشور در سال ۱۴۰۰ بالغ بر پنج میلیون تن نهاده (ذرت، جو و کنجاله سویا) و ۲۰۰ هزار تن مواد پروتئینی توسط شرکت پشتیبانی امور دام کشور تامین و خریداری شده است. منابع ارزی مورد نیاز برای تامین نهاده‌های دامی کشور در سال ۱۴۰۰ بالغ بر دو میلیارد و ۴۷ میلیون یورو و به طور عمده به صورت ارز ترجیحی تامین و پرداخت شده است.

گفتنی است؛ مجمع عمومی عادی سالانه شرکت سهامی پشتیبانی امور دام کشور در روز یکشنبه ۳۰ مردادماه ۱۴۰۱ و با حضور وزیر جهاد کشاورزی، کشور، نمایندگان سازمان برنامه و بودجه، وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت صنعت معدن و تجارت، حسابرس و بازرس قانونی شرکت (سازمان حسابرسی)، مشاور وزیر و رئیس گروه امور مجامع و شرکت‌ها، معاون وزیر در امور تولیدات دامی و رئیس هیات مدیره، مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره شرکت پشتیبانی امور دام، در محل سالن توسعه وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.منبع اخبار