اخبار

صادرات صنعت دارو می‌تواند جایگزین پتروشیمی شود

وی از مسئولان برگزاری نمایشگاه فارمکس خواست در جریان برگزاری این نمایشگاه اخبار خوبی را در این حوزه به مردم ارائه دهند که اتفاق بسیار مهمی است و یادآور شد: باید در جریان چنین نمایشگاهی، پیشرفت‌های صورت گرفته در صنعت دارو و مواد اولیه دارو را در قابل تورهای اطلاع‌رسانی به صنعتگران، دانشجویان و … ارائه داد تا آنها بیش از گذشته در جریان این موفقیت‌ها قرار بگیرند.

وی به رشد ۹.۵ درصدی در گروه صنعت و ۱۶.۵ درصدی در صنایع سلولوزی اشاره و تاکید کرد: همانطور که سال‌های قبل، کسی باور نمی‌کرد پتروشیمی جای نفت را بگیرد، معتقدم صادرات در بخش صنعت دارو و مواد اولیه دارو می‌تواند به جایگاهی دست یابد که جایگزین پتروشیمی شود. ضمن اینکه نوسازی ماشین‌آلات در صنعت دارو هم یک موضوع مهم است.

برادران با اشاره به اینکه مساله عمق تولید، موضوعی جدی است، اضافه کرد: پیوند صنعت دارو و صنعت شیمی می‌تواند یکی از چالش‌ها و اتفاقات مهم این نمایشگاه باشد. باید صنعت شیمی را به‌عنوان صنعتی پایه هم در مقام گفتمان و هم در مقام اجرایی تقویت و پررنگ کرد؛ اتفاقی که می‌تواند به‌عنوان هدف، چالش و گفتمان در این نمایشگاه درنظر گرفته شود.

در این نشست، مسئولان برگزاری پنجمین نمایشگاه بین‌المللی فارمکس، برخی از شرکت‌های مطرحِ حاضر در این نمایشگاه و فعالان صنعت دارو و مواد اولیه دارو موضوعاتی را در خصوص این نمایشگاه و پیشرفت‌ها و مشکلات این صنعت ارائه کردند.

وی با بیان اینکه سیاست‌گذاری ناظر بر هدف بوده و هدف‌ هم باید همراه با چالش باشد، افزود: برگزاری نمایشگاه‌ها در فرایند تولید، بازاریابی و سیاست‌گذاری‌ها نقش دارد. بر همین اساس سال گذشته، از برگزاری این نمایشگاه‌ انتظار رشد تولید و افزایش صادرات بودیم اما چنین اتفاقی رخ نداد و می‌بایست ضعف‌های گذشته را در این بخش پوشش دهیم زیرا پذیرش شکست، آغاز پیروزی است.

معاون صنایع عمومی وزارت صمت گفت: سال قبل در رشد ناخالص ملی به بیش از ۴ درصد دست یافتیم که عدد قابل توجه و خوبی نسبت به سایر کشورها و سال‌های قبلی است، اما نسبت به برنامه که رشد ۸ درصدی است، نیاز به کار بیشتر داریم.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران، محمدمهدی برادران در نشست شورای سیاست‌گذاری پنجمین نمایشگاه بین‌المللی فارمکس، اظهار کرد: نمایشگاه فارمکس، جزو نمایشگاه‌های خوب است اما باید کار ویژه‌ای را در این نمایشگاه انجام داد که در سال گذشته رخ نداده است؛ یعنی باید برگزاری این نمایشگاه همراه با هدف، رخداد و دستاورد جدید باشد.

انتهای پیام

https://www.isna.ir/news/1402050905722/%D8%B5%D8%A7%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%88-%D9%85%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AC%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%B2%DB%8C%D9%86-%D9%BE%D8%AA%D8%B1%D9%88%D8%B4%DB%8C%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF

معاون صنایع عمومی وزارت صمت اعلام کرد که صادرات در بخش صنعت دارو و مواد اولیه دارو می‌تواند به جایگاهی دست یابد که جایگزین صادرات در بخش پتروشیمی شود.

معاون صنایع عمومی وزارت صمت، حضور سخنران کلیدی و رونمایی و معرفی محصولات و نوآوری‌های جدید در این حوزه را از دیگر نکات قابل اهمیت برشمرد که باید در این نمایشگاه عرضه شود، برشمرد و گفت: هم‌افزایی سیاست‌‎گذاری برای بازدیدکنندگان این نمایشگاه، هم باید قابل درک باشد.