اخبار

صادرات پایدار محصولات پروتئینی به شرط تاییدیه سلامت

وی افزود: مردم به دامپزشکان و خدمات آنها اطمینان دارند که این امر سرمایه بزرگی برای کشور به حساب می‌آید به طوری که با خیال راحت محصولات پروتئینی که در کشور عرضه می‌شود را مصرف می‌کنند.

وی ادامه داد: برای صادرات پایدار مواد پروتئینی نظیر گوشت و مرغ تایید ایمنی سلامت آنها مورد توجه است که این امر نقش مهم سازمان دامپزشکی را در حوزه صادرات این محصولات را نیز نشان می‌دهد.

به گزارش مجله خبری کشاورزی، مراسم روز ملی دامپزشکی ( ۱۴ مهرماه ) و آغاز هفته دامپزشکی با شعار غذای سالم، انسان سالم، خوراک دام سالم و دام سالم با حضور مسئولان وزارت جهاد کشاورزی، سازمان دامپزشکی کشور، رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد.منبع اخبار

ساداتی نژاد تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی خود را به حمایت از دامپزشکان موظف می‌داند تا غذای سالم، باکیفیت و ارزان بر اساس دستور رییس جمهوری در اختیار مردم قرار گیرد.

ساداتی نژاد اظهار داشت: با توجه به اینکه دامپزشکان امنیت غذایی کشور را تامین می‌کنند باید رسیدگی بیشتری به آنها وجود داشته باشد در حال تلاش هستیم که این دغدغه و مطالبه دامپزشکان و سایر کارمندان وزارت جهاد کشاورزی مورد توجه قرار گیرد که نظر دولت نیز در این ارتباط مثبت است.

وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: نگاه ما این است که فعالیت‌های حوزه دامپزشکی به بخش خصوصی واگذار شود و از آن حمایت می‌کنیم به طوری که اکنون مسیر برای تحقق آن باز است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی مجله خبری کشاورزی، سید جواد ساداتی نژاد امروز (شنبه) در مراسم گرامیداشت روز ملی دامپزشک (۱۴ مهرماه) و آغاز هفته دامپزشکی، وضعیت دامپزشکی کشور را مطلوب خواند و افزود: با این وجود هیچ وقت به وضعیت موجود نباید راضی بود و باید شاهد ارتقای دامپزشکی کشور باشیم.