اخبار

صنایع کوچک بیشترین اشتغال را دارند

ایسنا/لرستان معاون تجارت و خدمات وزارت صمت گفت: اگر صنعتی داریم باید بتوانیم کل شبکه بازار آن‌را ایجاد کنیم این یعنی درآمد و شغل بیشتر، صنایع کوچک به صورت خوشه‌ای ایجاد شده و بیشترین اشتغال را دارد.

معاون وزیر صمت افزود: اگر صنعتی داریم باید بتوانیم کل شبکه بازار آن‌را ایجاد کنیم این یعنی درآمد و شغل بیشتر، صنایع کوچک به صورت خوشه‌ای ایجاد شده و بیشترین اشتغال را دارد.

علیرضا شاه‌میرزایی بیست و دوم تیرماه در آئین نکوداشت روز صنعت و معدن لرستان که در سالن آمفی‌تئاتر اتاق بازرگانی استان برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مباحثی که وزیر تأکید داشتند بخش خصوصی و مباحث رقابتی بود که نیاز دارد ابتدا فضای رقابتی و زمینه حضور بخش خصوصی به حد ایده‌آل خود برسد.

وی ادامه داد: با وجود این حجم سرمایه‌گذاری‌ها و موقعیت استان چرا مشکل شغل هنوز حل نشده است، ما باید بتوانیم زنجیره‌ها را تکمیل کنیم.

شاه میرزایی بیان کرد: آنچیزی که در اقتصاد غیر مولد است این است که ملک، طلا یا چیزی بخریم که گران شود و در این زمینه بانک‌ها باید روی سرمایه‌گذاری‌های مولد تمرکز کنند.

انتهای پیام

https://www.isna.ir/news/1402042214204/%D8%B5%D9%86%D8%A7%DB%8C%D8%B9-%DA%A9%D9%88%DA%86%DA%A9-%D8%A8%DB%8C%D8%B4%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D8%BA%D8%A7%D9%84-%D8%B1%D8%A7-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%AF

وی بیان کرد: وقتی می‌بینیم این همه انرژی در لرستان وجود دارد قطعاً نتیجه حتمی دارد که به برکت خون شهیدان و ایمانی که در مردم این به نتیجه خوبی در حوزه اقتصادی و ارتقاء درآمد و دستمزد مردم و حل مسئله بیکاری خواهیم داشت.

شاه میرزایی ادامه داد: کلمه صنعت و تولید شامل خدمات نیز می‌شود، این زنجیره را نمی‌شود از هم تفکیک کرد.

وی تأکید کرد: در حوزه اصناف می‌توانیم شغل زیادی ایجاد کنیم.

معاون تجارت و خدمات وزارت صمت تصریح کرد: تا زمانی که تأمین مالی زنجیره‌ای بخش مولد از غیر مولد جدا نشود مشکل تولید را خواهیم داشت.