عملیات اجرایی ۲ طرح‌ کشاورزی با حضور وزیر جهاد در اسفراین آغاز شد 

از مجموع این طرح ها، سه پروژه با اعتبار ۸۳۳ میلیارد ریال افتتاح و پنج طرح نیز با اعتبار یکهزار و ۸۴۰ میلیارد ریال کلنگ زنی شد.

بازدید از پروژه احداث کارخانه ذخیره سازی و نگهداری  مواد غذایی بالای صفر درجه  وسورت و بسته بندی میوه تازه با ظرفیت پنج هزار تن از دیگر برنامه وزیر جهادکشاورزی در اسفراین بود.

همچنین در سفر وزیر جهاد کشاورزی به اسفراین  آغاز عملیات اجرایی انتقال آب دشت صفی آباد اسفراین آغاز شد و این پروژه با اعتبار ۲۹۵ میلیارد ریال برای یکهزار هکتار اراضی تحت کشت شامل باغات پسته و اراضی زراعی این منطقه انجام‌ می شود.

احداث استخر ذخیره آب کشاورزی در فصول غیر زراعی به ظرفیت ۵۰ هزار متر مکعب، اجرای خط انتقال آب با لوله وکانال بتی به طول ۲۵ در ۸ مسیر از جمله برنامه اجرای این پروژه‌  کشاورزی است.

وزیر جهاد کشاورزی برای کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی هشت پروژه و بررسی وضعیت کشاورزی خراسان شمالی امروز پنجشنبه( ۱۰ شهریورماه) به این استان سفر کرد.

به گزارش مجله خبری کشاورزی، وزیر جهادکشاورزی پنجشنبه شب با حضور در گلخانه  ۹۴ هکتاری ساریگل اسفراین ضمن بازید از روند پیشرفت فیزیکی اجرای فاز یک این طرح، آغاز عملیات اجرایی فاز ۲ را کلنگ زنی کرد 

 با تکمیل ۲ فاز این‌ گلخانه برای ۲ هزار نفر اشتغال مسقیم و غیر مسقیم‌ ایجاد می شود.  

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری  اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد.منبع اخبار فاز دوم گلخانه ساریگل که پنجشنبه شب با حضور وزیر جهاد کشاورزی کلنگ زنی شد به مساحت ۴۴ هکتار با ظرفیت تولید سالانه ۱۷ هزار تن و پیش بینی اعتبار ۲ هزار میلیارد ریال اجرا می شود.

 گلخانه ۹۴ هکتاری سبزی و صیفی جات ساریگل اسفراین‌ در ۲ فاز اجرا می شود که  فاز نخست به مساحت ۵۰ هکتار و پیش بینی تولید سالانه ۱۸ هزار تن سبزی و صیفی است و تاکنون ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.