اخبار

عملیات اجرایی ۲ طرح‌ کشاورزی با حضور وزیر جهاد در اسفراین آغاز شد 

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری  اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد.منبع اخبار بازدید از پروژه احداث کارخانه ذخیره سازی و نگهداری  مواد غذایی بالای صفر درجه  وسورت و بسته بندی میوه تازه با ظرفیت پنج هزار تن از دیگر برنامه وزیر جهادکشاورزی در اسفراین بود.

 گلخانه ۹۴ هکتاری سبزی و صیفی جات ساریگل اسفراین‌ در ۲ فاز اجرا می شود که  فاز نخست به مساحت ۵۰ هکتار و پیش بینی تولید سالانه ۱۸ هزار تن سبزی و صیفی است و تاکنون ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

احداث استخر ذخیره آب کشاورزی در فصول غیر زراعی به ظرفیت ۵۰ هزار متر مکعب، اجرای خط انتقال آب با لوله وکانال بتی به طول ۲۵ در ۸ مسیر از جمله برنامه اجرای این پروژه‌  کشاورزی است.

همچنین در سفر وزیر جهاد کشاورزی به اسفراین  آغاز عملیات اجرایی انتقال آب دشت صفی آباد اسفراین آغاز شد و این پروژه با اعتبار ۲۹۵ میلیارد ریال برای یکهزار هکتار اراضی تحت کشت شامل باغات پسته و اراضی زراعی این منطقه انجام‌ می شود.

وزیر جهاد کشاورزی برای کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی هشت پروژه و بررسی وضعیت کشاورزی خراسان شمالی امروز پنجشنبه( ۱۰ شهریورماه) به این استان سفر کرد.

از مجموع این طرح ها، سه پروژه با اعتبار ۸۳۳ میلیارد ریال افتتاح و پنج طرح نیز با اعتبار یکهزار و ۸۴۰ میلیارد ریال کلنگ زنی شد.

 با تکمیل ۲ فاز این‌ گلخانه برای ۲ هزار نفر اشتغال مسقیم و غیر مسقیم‌ ایجاد می شود.  

فاز دوم گلخانه ساریگل که پنجشنبه شب با حضور وزیر جهاد کشاورزی کلنگ زنی شد به مساحت ۴۴ هکتار با ظرفیت تولید سالانه ۱۷ هزار تن و پیش بینی اعتبار ۲ هزار میلیارد ریال اجرا می شود.

به گزارش مجله خبری کشاورزی، وزیر جهادکشاورزی پنجشنبه شب با حضور در گلخانه  ۹۴ هکتاری ساریگل اسفراین ضمن بازید از روند پیشرفت فیزیکی اجرای فاز یک این طرح، آغاز عملیات اجرایی فاز ۲ را کلنگ زنی کرد