اخبار

عملیات ضربتی حمل ۱.۲میلیون تن نهاده‌ دامی از بندر امام خمینی(ره) آغاز شد

بندر امام خمینی (ره) بزرگترین و پرترافیک‌ترین بندرعملیاتی کشور پس از بندر شهید رجایی در استان هرمزگان است.

حمید بدوی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار مجله خبری کشاورزی افزود: برای حمل این میزان نهاده‌های دامی شامل کنجاله سویا، ذرت و جو، از شبکه یکپارچه حمل ونقل جاده‌ای و ریلی استفاده شده است.

وی گفت: حمل روزانه ۱۴ تا ۱۵ هزار تن نهاده‌ دامی از بندر امام خمینی(ره) به سایر نقاط کشور برنامه‌ریزی شده ولی با گسیل صدها دستگاه کامیون و تریلر به بندر امام خمینی(ره) امیدواریم حمل روزانه نهاده‌های دامی به ۳۰هزار تن برسد.

این بندر راهبردی که در ۱۲۰ کیلومتری جنوب اهواز و در ساحل شمال غرب خلیج فارس در خور موسی واقع شده، ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه ۵۰ میلیون کالاهای نفتی و غیرنفتی را دارد.

به گزارش مجله خبری کشاورزی هفته گذشته بازرس کل خوزستان و رییس کل دادگستری خوزستان برای بررسی تاخیر در حمل کالاهای اساسی از بندر امام خمینی (ره) از این مجتمع بندری دیدن کردند.منبع اخبار

به گفته بدوی، هم‌اکنون ۲۲ فروند کشتی حامل نهاده‌های دامی در لنگرگاه بندر امام خمینی(ره) در انتظار تخلیه محموله‌های خود هستند.        

مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان با اشاره به اینکه هم اکنون ۶.۲ میلیون تن نهاده‌ دامی در انبارها و لنگرگاه‌های بندر امام خمینی(ره) متعلق به شرکت دولتی پشتیبانی امور دام وابسته به وزارت جهادکشاورزی و شرکت‌های بخش خصوصی وجود دارد افزود:موانع تاخیر در حمل نهاده‌های دامی از بندر امام خمینی(ره) در حال برطرف شدن است و به زودی تعدادی از کشتی‌های حامل نهاده‌های دامی از لنگرگاه به سمت اسکله “فله بار” مجتمع بندری امام خمینی(ره) حرکت می‌کنند.

در هفت ماه نخست امسال حدود ۸.۶میلیون تن کالای اساسی از طریق بندر امام خمینی(ره) وارد کشور شده است.

حدود ۸۰ درصد حجم کالاهای اساسی (نهاده‌های دامی وغلات) مورد نیاز کشور از طریق بندر امام خمینی(ره) وارد می شود.