اخبار

فریاد العطش کرمان در سفر رییس‌جمهور یکصدا شد/تشریح دستاوردهای حضور دولت

حسن پور گفت: موضوع دوم بحث تامین مسکن بود که با توجه به وعده ها و شعارهای رییس جمهور درصدد اجرایی و محقق شدن این مهم هستیم؛ هر چند در استان کرمان هماهنگی و انسجام لازم برای حل و فصل فوری مشکلات مسکن وجود ندارد اما ما بنای هیچگونه عقب نشینی نداریم و سفت و محکم برای وصول نتیجه نهایی پیگیری می کنیم.

دولت متوجه ظرفیت های استان شد

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین در این سفر مسائل و نقطه نظرات خودمان را در مورد مسائل و مشکلات بودجه ای، ظرفیت ها و زیرساخت های استان کرمان با معاون اجرایی رییس جمهور مطرح کردیم.

تحقق سهم استان از حقوق معادن

وی با تاکید بر اینکه سفر رییس‌جمهور به کرمان دستاوردهای بسیار خوبی برای این استان از جنبه های گوناگون داشته است تصریح کرد: رییس جمهور، وزیران، معاونان و مدیران کل آنان با دیدارهای چهره به چهره با مردم نیز علاوه بر پیگیری و رفع مشکلات مردمی موجب ارتقای اعتماد عمومی شدند.

حسن پور اظهار داشت: یکی از موارد مهم مطرح شده در سفر رییس جمهور به کرمان مسئولیت های شرکت های صنعتی و معدنی و نیز تبصره پنج ماده ۱۴ بود که بر این اساس ۲۰ درصد از حقوق دولتی باید در اختیار استان قرار گیرد و متاسفانه به علت سهل انگاری صنعت و معدن طی سال گذشته این طرح دچار ابهام و مشکل شده بود.

وی تصریح کرد: کار مطالعاتی و تحقیقاتی برای ابرپروژه فولاد بردسیر از ۲ سال قبل آغاز شده بود لذا کار عملیاتی بلافاصله آغاز شد.

طرح بی‌پرده مشکلات

وی اظهارداشت: طی چند سال اخیر ثابت شده که دولت ها در مسایل اقتصادی موفق نبوده اند لذا باید این کار را به افراد کاردان و دارای اهلیت سپرد که فقط مردم خداجو هستند.

برکات سفر در حوزه کشاورزی 

وی ادامه داد: آنچه که این سفر را با سایر سفرها متمایز می کرد برگزاری نشست بدو ورود رییس جمهور با فعالان اقتصادی بود و این اقدام این امید را می دهد که دولت به این باور رسیده که باید اصل ۴۴ قانون اساسی را در کشور پیاده سازی، جاری و ساری کند.

حسن پور به آغاز عملیات اجرایی ابرپروژه فولاد بردسیر به عنوان اتفاقی مبارک در جریان سفر رییس جمهور اشاره کرد و اظهار داشت: این پروژه با سرمایه گذاری ۱۴ هزار میلیارد تومانی در بردسیر و چهار هزار میلیارد در سیرجان کلید خورد.

حسن پور گفت: محور اصلی کار در امور اقتصادی، باید مردم باشند و همراهی و همکاری با فعالان اقتصادی در راس امور قرار گیرد.

وی با بیان اینکه به دلیل خشکسالی های ۱۵ سال گذشته مردم دچار بحران هستند گفت: کشاورزی اکنون یک صنعت است و این صنعت اکنون لطمه جدی خورده و باید این نقیصه را جبران کنیم.

شهباز حسن پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار مجله خبری کشاورزی با بیان اینکه ۹۰ درصد خواسته ها در سفر رییس جمهور یکی بود افزود: بحث کمبود آب در استان کرمان از خواسته های مردم بود و همه یکصدا ندای العطش برآوردند و این درخواست را به گوش مسئولان رساندند.

به گزارش مجله خبری کشاورزی سفر استانی دولت به کرمان از پنجشنبه هفته گذشته شروع شد و شبانگاه جمعه با ۲۱۶ مصوبه پایان یافت؛ چندروز زمان در یکی دو هفته آینده گذاشته شده تا درصورتی که پروژه های اولویت دار دیگری برای گنجاندن در قالب مصوبات سفر وجود داشته باشد بررسی و به دولت ارائه شود.منبع اخبار

حسن پور با اشاره به تاکید مجمع نمایندگان برای گرفتن بیشترین خروجی از این سفر افزود: تفاوت این سفر با سفرهای دیگر در این بود که مجمع نمایندگان به اتفاق استاندار کرمان یک هفته قبل از آغاز سفر به مدت سه ساعت با رییس جمهور و معاون وی نشست برگزار کرد.

مطالبات در حوزه مسکن و اشتغال

تشریح دستاوردهای سفر از ابعاد مختلف

وی اظهارداشت: تصمیم و عزم جدی نماینده ولی فقیه در استان، استاندار، مجمع نمایندگان استان و کارگزاران و مسئولان در استان بر این است از آب، هوا و زمین برای اهالی این خطه خلق ثروت کنند لذا در این راستا باید تمامی مسایل حاشیه ای را کنار بگذاریم و به اصل مساله و مشکلات عدیده استان کرمان بپردازیم.

وی به موضوع اشتغال به عنوان دیگر موضوع مطرح در سفر رییس جمهور به کرمان اشاره کرد و افزود: باید به گونه ای عمل شود تا پایان سال یک تا ۲ درصد کاهش نرخ رشد بیکاری را در استان کرمان داشته باشیم.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی به اهمیت سفر رییس جمهوری به استان کرمان به دلیل مواجه بودن با سه پدیده خشکسالی، سرمازدگی محصولات کشاورزی و سیل همزمان برای کشاورزان اشاره و تاکید کرد که این پدیده ها تمامی آحاد مردم استان کرمان را تحت تاثیر خود قرار داده است.

نماینده مردم کرمان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوع مهمتر اینکه دولت در این سفر بیش از گذشته متوجه ظرفیت های بی نظیر معدنی استان شد که باید به این مهم توجه ویژه و خاص شود.

وی اظهارداشت: در خلال این سفر نیز مسائل و مشکلات استان به صورت شفاف، کامل و بی‌پرده با رییس جمهور و معاونان رییس جمهور در میان گذاشته شد.

وی بیان کرد: یکی دیگر از موارد مطرح شده در سفر رییس جمهور به کرمان موضوع ۱۵ درصد حقوق معادن بود که باید بر اساس قانون در اختیار شهرهایی قرار گیرد که به دلیل وجود همین معادن دچار آسیب شده اند.