اخبار

قبمت و خرید انواع کشاورزی ابزار پاسارگاد فروشگاه اینترنتی ابزارآلات

کودهای شیمیایی نقش مهمی در تأمین مواد مغذی مورد نیاز گیاهان برای رشد محصولات زراعی و برداشت مواد مغذی دارند. کودهای شیمیایی به ارائه غذای کافی برای تغذیه جمعیت جهان کمک می‌کنند. اما این تنها بخشی از کاربردهای کود در کشاورزی به حساب می‌آید. برخی از آن ها به عنوان نایلون عریض گلخانه ای مورد استفاده قرار می گیرد و برخی دیگری برای پوشش دادن سقف در مراکز پرورش قارچ کاربرد دارند. برای جا به جایی اصولی محصولات کشاورزی هم از نایلون کشاورزی استفاده می‌کنند. گلخانه داران و کشاورزان با کمک این محصول پلاستیکی کیفیت و بازدهی تولیدات خود را به میزان زیادی افزایش می دهند.

در این روش آب با استفاده از یک پمپ کم فشار در داخل لوله ها به حرکت در می آید. آبیاری قطره ای بسیار محبوب است، زیرا در این روش میزان آب از دست رفته در اثر تبخیر و روان شدن بسیار کاهش می یابد. امروزه به طور عمده، با راه اندازی فناوری های نوآورانه در آبیاری، کشاورزان با رشد و برداشت بهتر محصولات مواجه شده اند. آبیاری مدرن بیشتر در مناطقی استفاده می شود که با کمبود آب رو به رو هستند و بارندگی در این مناطق صورت نمی گیرد.

مکانیزم عملکرد ساده این دستگاه باعث شده است که کشاورزان نیز از آن استقبال کنند. امروزه استفاده از روتیواتور در صنعت کشاورزی امری رایج و تقریبا همگانی است. این دسته agriculture-na.ir از ماشین آلات کشاورزی برای استفاده در زمین‌های زراعی بزرگ مناسب هستند. قابلیت خاک ورزی تا مق 7 اینچ را دارند و بستر را برای کشت بذر به طور کامل آماده می‌کنند.

معرفی انواع روش های آبیاری زمین های کشاورزی + توضیحات

گیاهان هالوفیت می توانند به عنوان منابع جدید تولید علوفه جهت تغذیه دام و طیور به طور غیرمستقیم در مرتفع ساختن نیاز پروتئینی رو به رشد کشور اثرگذار باشند. در حال حاضر حجم قابل توجهی از آب در ایران و جهان، تحت تاثیر شوری قرار دارد. مطالعات نشان می دهد ایران پس از هند و پاکستان در صدر کشورهای در معرض تهدید تنش شوری است. بر پایه مطالعات اخیر، سطح کل اراضی زراعی مبتلا به درجات مختلف شوری آب، خاک و یا هردو، حدود 5/3 میلیون هکتار است. متاسفانه این آمار و ارقام به دلیل تنش کم آبی و خشکسالی در حال افزایش است. اگر قرار است که در تمام سطح زمین کشاورزی محصولی یکدست و یکنواخت برداشت شود، باید کیفیت خاک در تمام بخش‌ها یکسان باشد.

۱۰ راهبرد کلان توسعه فناوری های مرتبط با آبخیزداری

ذرت شیرین، چغندر، اسفناج و کلم از جمله سبزیجاتی هستند که در این نوع بیشتر رشد می کنند. پیشنهاد می شود در این نوع خاک کشاورزان از کود هایی برای متعادل سازی pH استفاده نمایند زیرا امکان قلیایی شدن زمین وجود دارد. در صورتی که pH قلیایی آن اصلاح نشود ممکن است رشد خفیف و زرد شدن برگ ها را به دنبال داشته باشد.

آبیاری نواری مرزی سیستمی از آبیاری است که ترکیبی از روش های آبیاری جویچه ای و حوضه ای است. در این روش آب در انتهای بالاتر شیب وارد نوارهای مرزی می شود و به طور تدریجی در سراسر زمین جریان می یابد. این نوع آبیاری برای محصولاتی مانند غلات ریز، یونجه و چمن مناسب است. دایک ها یا خاکریزها (تپه های برآمده از خاک یا سایر مواد ساخته شده یا قرار داده شده در امتداد لبه ها برای حفظ آب) در انتهای زمین ساخته می شوند تا از ریختن آبی که از شیارها به سمت پایین می رود، جلوگیری کنند. آبیاری شیاری نیز به چند دسته شامل آبیاری شیاری راه راه، آبیاری شیاری مدرج و آبیاری شیار سطحی تقسیم می شود. در آبیاری شیاری یا شیاری درجه بندی شده، کانال های موازی باریکی در سراسر زمین زیر کشت با شیب ملایم حفر می شوند.