اخبار

لزوم اختصاص ۵۰ درصد از تولیدات کارخانجات لبنی به چهار قلم کالای اساسی

وی تصریح‌کرد: سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و وزارت جهاد کشاورزی متعهد شدند چهار قلم کالای تنظیم بازاری در بخش لبنیات را با قیمت تنظیم بازار و در حد کفایت در سطح شهر توزیع کنند تا مردم با صف و کمبود کالا مواجه نشوند.

وی بیان‌داشت: اتحادیه‌های صنفی امروز آمادگی دارند این چهار قلم کالای اساسی را توزیع کنند و تولید کارخانجات در این اقلام هنوز کمتر از ۱۰ درصد است و باید این میزان افزایش یابد.

امراللهی تاکید کرد: آرامش و آسایش مردم خط قرمز ما است و از این مهم نمی‌گذریم.منبع اخبار امراللهی خاطرنشان‌کرد: این چهار قلم شامل شیر یک لیتری کم چرب، شیر نایلونی ۹۰۰ گرمی ۱.۵ درصد چربی، ماست دبه‌ای ۲.۵ کیلو گرم و پنیر یو. اف ۴۰۰ گرمی است، اما کارخانجات لبنی این روند را رعایت نکرده‌اند.

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه طبق مصوبه چهارم تیرماه ۱۴۰۰ در قرارگاه امنیت غذایی این کالاها باید دست‌کم ۵۰ درصد بازار را به خود اختصاص دهند، ادامه‌داد: وزارت جهاد کشاورزی از کارخانجات خواست تا ۵۰‌درصد از تولیدات خود را به این چهار قلم کالا اختصاص دهند، اما کارخانجات مدعی متضرر شدن خود بودند و وزارتخانه درخواست افزایش پلکانی این محصولات در بازار را داده است.

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه در نظارت بر بازار تخم مرغ کار خود را به درستی انجام و با شرکت‌های مختلف برخورد لازم را انجام داده ایم، اظهار داشت: آسایش و آرامش مردم مدنظر ما است و تولیدکنندگان هم شرایط خاص خود را دارند.

به گزارش مجله خبری کشاورزی از وزارت جهاد کشاورزی، «مسعود امراللهی» با بیان اینکه درج قیمت بر روی تخم مرغ پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی بود تا قیمت مصوب رعایت شود، افزود: سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان قیمت کیلویی تخم مرغ را ۳۹ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام کرده که درخواست کردیم قیمت هر عدد آن را نیز بر روی تخم مرغ درج کنند.