اخبار

ماشین آلات کشاورزی معرفی قیمت انواع فروشگاه آنلاین

این بوم آبیاری متحرک بوده و در زمان های تعیین شده و به میزان معین شده شروع به آبیاری گلخانه می نماید. علاوه بر این امکان محلول پاشی کود و سم به صورت یکنواخت را فراهم می آورد. کود حیوانی در حقیقت از فضولات حیوانات تهیه می‌شود که بیشتر از کود گوسفند و گاو و اسب یا مرغ تشکیل می‌شود . کود حیوانی به علت دارا بودن حجم وسیعی از مود آلی و غذایی باقی مانده که برای غنای خاک بسیار مفید می‌باشد در طول تاریخ همواره مورد توجه کشاورزان بوده است . گیاهان مختلف بر حسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایش برگ و خاک به کود های فوق نیازمند خواهند بود . به خاکی گفته میشود که از بقایای مختلف گیاهان (نه فقط برگ) حاصل میشود.

در دنیای امروز مصرف بهینه آب در صنایع به دلیل کمبود منابع خصوصاً در صنعت کشاورزی، اولویت جوامع بشری قرار گرفته است. به همین دلیل متخصصین در حوزه کشاورزی به دنبال بهترین روش در زمینه آبیاری هستند تا آن را با روش آبیاری سنتی جایگزین نمایند. با رشد جمعیت جهان این موضوع حائز اهمیت است که محصولات به اندازه کافی تولید شوند تا غذا، لباس و سایر محصولات کشاورزی مردم جهان تامین شود. محصولاتی مانند ذرت، گندم و پنبه مواد مغذی را از خاکی که در آن رشد می‌کنند دریافت می‌کنند.

رأی دیوان عدالت اداری درخصوص بیمه تامین اجتماعی کارگاه های کشاورزی

سیستم های آبیاری کارآمدتر باعث کاهش مصرف آب و زحمت کشاورزان می شوند. به عنوان مثال، با توجه به تحقیقات انجام شده توسط سازمان USDA، تبدیل سیستم های آبیاری پرفشار به کم فشار می تواند منجر به صرفه جویی تا ۶۶ دلار در هر هکتار شود. در حالی که هزینه های عملیاتی برای یک سیستم قطره ای زیرسطحی در مقایسه agriculture-na.ir با سایر روش های آبیاری کم است. اما کار و تعمیر و نگهداری مورد نیاز برای اجرای روان این سیستم می تواند کمی چالش برانگیز باشد. هزینه های نگهداری مداوم در روش آبیاری قطره ای معمولا ۳-۵ برابر بیشتر از سایر روش های آبیاری است. آبیاری قطره ای معمولا ۱۰ تا ۱۵ سال نیاز به تعویض و تعمیر ندارد.

همانطور که گفتیم آب حفره های موجود در خاک را پر می کند و با انرژی کمی به ذرات خاک می چسبد و به راحتی به وسیله گیاهان جذب می گردد. موجودات زنده شامل جانوران ریز و درشتی هستند که در خاک زندگی می کنند و با فعالیت خود در به وجود آمدن مواد آلی نقش بالایی دارند؛ مانند موریانه ها، حشرات، کرم ها، قارچ ها، جلبک ها، باکتری ها و… . ۲٫ بافت های گیاهی و حیوانی که به طور کامل تجزیه شدند و شکل اولیه آن ها را نمی توان تشخیص داد. این نوع مواد آلی به رنگ سیاه یا قهوه ای تیره می باشند و با نام هوموس شناخته می شوند. یک گیاه می تواند مکمل های معدنی را از خاک آبیاری شده به دست آورد.

امروزه بهترین روش های آبیاری در جهان به دلیل کم هزینه بودن و مصرف کم آب روش آبیاری قطره ای و روش آبیاری سنتر پیوت هستند. روش آبیاری قطره ای مصرف آب بسیار کمی دارد و بیشتر در مناطق گرم و خشک استفاده می شود. در حالی که روش آبیاری سنتر پیوت علاوه بر کاهش مصرف آب، هزینه نگهداری پایینی نیز دارد. فناوری های جدید امکان استفاده دقیق از آب را در زمان و مکان مورد نیاز فراهم می ‌کند.

در این روش سنتی آبیاری معمولا از گل یا سیمان برای ساخت کانال استفاده می شود. کانال ها با این هدف حفر می شوند که بتوانند آب را در خود نگهدارند و در دسترس گیاه قرار دهند. کشاورزان با استفاده از این ماشین آلات و ادوات نیازهای مختلف خود را پاسخ میدهند.

معرفی پرفروش ترین کود و سموم کشاورزی