اخبار

مرکز ملی پیشرفت طراحی تراشه افتتاح شد

مرکز ملی پیشرفت طراحی تراشه افتتاح شد

با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی و رئیس مرکز همکاری های تحول و توسعه ریاست جمهوری، مرکز ملی طراحی بیشران چیپ افتتاح و به بهره برداری رسید. .

به گزارش ایسنا. به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، مرکز ملی پیشبرد طراحی تراشه ها در پی توافق مشترک معاونت علمی ریاست جمهوری، مرکز همکاری های توسعه و پیشرفت و توسعه و پیشرفت کشور ایجاد شد. صندوق نوآوری و فناوری بوم باکس با هدف طراحی بدون کارخانه و بومی سازی انواع چیپس در ساختمانی متشکل از سه بخش مجزا به مساحت 500 متر مربع نصب گردید.

هسته ها و تیم های فنی مستقر در این مرکز ملی از خدمات مختلفی مانند آموزش، آزمایشگاه تایید تراشه و شبکه، خدمات ساخت تراشه، آموزش نیروی انسانی، خدمات شبکه و تست و بازرسی بهره مند می شوند.

از دیگر قابلیت های این مرکز ملی، امکان دریافت پروژه های خارجی طراحی تراشه، راه اندازی، آموزش و آموزش نیروی طراحی تراشه های یکپارچه، تراشه های حسگر، بسته بندی و مونتاژ تراشه، متخصصان توسعه نرم افزارهای کاربردی طراحی تراشه و تولید، توسعه محصول مبتنی بر دانش، و نتیجه تولید تراشه با طرح اصلی را نشان داد.

جذب ظرفیت اعتبار مالیاتی تحقیق و توسعه شرکت‌های فعال یا علاقمند به سرمایه‌گذاری در تحقیق و توسعه از منابع بند ب ماده 11 قانون جهش تولید دانش‌بنیان سالانه حداقل 50 میلیارد تومان و افزایش 30 درصدی سالانه در طول مدت. توافقنامه، از جمله اهداف این توافقنامه:

در مرکز ملی طراحی تراشه، که بخشی از خدمات بین‌المللی ساخت نمونه تراشه است، منابع آزمایشگاه گواهی تراشه محلی از منابع اعتبار مالیاتی برای شرکت‌هایی که آزمایشگاه را اداره می‌کنند یا افزایش سرمایه از صندوق تحقیقات و فناوری و همچنین منابع بودجه مشخص شده ارائه می‌شود. در قانون بودجه سالانه دولت برای موضوع میکروالکترونیک استفاده شده است.

سرمایه گذاری سالانه نه کمتر از 50 میلیارد تومان در پنج طرح فناورانه به انتخاب معاونت علمی و حمایت از قراردادهای خرید داخلی تراشه در قالب قراردادهای لیزینگ، بازاریابی، بازاریابی و توسعه بازار برای محصولات این قرارداد به موازات آن. در بازارهای داخلی و خارجی و تامین مالی از محل منابع بانکی یا بازار سرمایه برای تولید انبوه تراشه ها در این مرکز ملی انتظار می رود.

انتهای پیام/

https://www.isna.ir/news/1403041812612/%D9%85%D8%B1%DA%A9%D8%B2-%D9%85%D9%84%DB%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%B4%D9%87-%D8%A7%D9%81%D8%AA%D8%AA%D8%A7%D8%AD-%D8%B4%D8%AF