اخبار

مطالبات گندمکاران استان اردبیل بزودی پرداخت می‌شود

 بر این اساس و طبق اظهارات نوبخت هشت هزار و ۹۵۰ میلیارد ریال از مطالبات گندمکاران استان اردبیل هنوز پرداخت نشده است

نوبخت درباره تامین و توزیع کالاهای اساسی برای ایام محرم و اربعین حسینی افزود: در این ایام بیش از ۳هزار و ۲۹۸تن شکر سفید وبیش از۳هزار و۳۰۰ تن برنج(هندی،پاکستانی،تایلندی) در سطح استان توزیع شده است.

وی  با بیان اینکه این دومین بار است که در خطبه‌ها از دولت می‌خواهیم که در حق کشاورزان گندم‌کار بی توجهی نکند، از دولت خواست در پرداخت وجه کشاورزان گندمکار درنگ نکند.منبع اخبار

مدیرکل خدمات بازرگانی دولتی استان اردبیل افزود: از ۲۶هزار و ۱۸۰میلیارد ریال خرید تضمینی گندم تاکنون ۱۷هزار و ۲۳۰ میلیارد ریال به گندمکاران استان پرداخت شده است.

نوبخت با اشاره به فعالیت ۴۴ مرکز خرید گندم در استان گفت: این مراکز شامل مراکز خرید ملکی، سیلوهای بخش خصوصی و مباشر جهت خرید محصول گندم در استان اردبیل است که از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری تجهیز و آماده شده است.

مدیرکل خدمات بازرگانی دولتی استان اردبیل از توزیع کالاهای اساسی در استان  خبر داد و گفت: بیش از ۶هزار و ۵۹۸ تن انواع کالاهای اساسی شامل برنج، شکر با هماهنگی کارگروه تنظیم بازار در این استان توزیع شده است.

 این مقام مسئول گفت: از ۱۷ خرداد ماه خرید گندم از کشاورزان در مراکز خرید استان شروع شده و تاکنون ۲۲۷ هزار تن گندم بصورت تضمینی از کشاورزان استان خریداری شده است.

وی درباره اعلام قیمت خرید تضمینی گندم اظهار کرد: خرید تضمینی گندم طبق تعرفه قبلی صورت می‌گیرد و اعلام قیمت جدید شامل حال گندم کاران نمی‌شود و همچنان مثل تعرفه قبلی، گندم تولیدی کشاورزان با چهار درصد افت مفید و یک درصد افت غیرمفید هر کیلو به قیمت ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان و برای هرکیلو مبلغ یک هزار تومان هم به عنوان تشویقی به کشاورزان پرداخت خواهد شد.

علی نوبخت روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار مجله خبری کشاورزی اظهار کرد: پیگیری‌های لازم برای پرداخت مطالبات گندم کاران انجام شده است و کشاورزان استان اردبیل هیچ نگرانی درباره به تعویق افتادن پرداخت بهای گندم نداشته باشند.

به گزارش مجله خبری کشاورزی آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه و امام جمعه اردبیل در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اردبیل پرداخت وجه کشاورزان گندم‌کار استان این موضوع را جزو اولویت‌ها دانست و گفت: “بانک کشاورزی اعلام می‌کند که اگر کشاورزی در این روزها بدهی خود را پرداخت کند از تسهیلات ویژه برخوردار می‌شود اما پول گندم را نمی‌دهند تا کشاورز از این تسهیل استفاده کند.”

مدیر کل خدمات بازرگانی دولتی استان اردبیل ادامه داد: بهای گندم خریداری شده کشاورزان از سه محل هدفمندی یارانه، بودجه و شرکت خدمات بازرگانی قابل پرداخت است که در استان اردبیل از این سه محل در مجموع۷۵۰۰ میلیارد ریال به کشاورزان استان پرداخت می‌شود.