اخبار

ممنوعیت کشت شلتوک در حوضه آبی کرخه

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خوزستان با بیان اینکه برنامه کشت در هر حوضه آبی متناسب با شرایط تامین آب تعریف می‌شود، گفت: به جز حوضه آبی کرخه در دیگر حوضه‌های آبی استان وضعیت منابع آبی نسبتا مطلوب است و با توجه به این موضوع ممنوعیت کشت شلتوک در آن مناطق نخواهیم داشت اما قطعا محدودیت وجود دارد.

نوروزی عنوان کرد: البته هنوز در خصوص کشت شلتوک در دیگر حوضه‌های آبی استان تصمیم‌گیری نهایی انجام نشده است و در هفته آینده میزان سطوح کشت شلتوک و دیگر محصولات در حوضه‌های آبی استان به جز کرخه مشخص خواهد شد.

ابلاغ الگوی کشت تابستانه در حوضه کرخه/ ۴۰ هزار هکتار از اراضی به زیر کشت می‌رود

ایسنا/خوزستان معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خوزستان از ممنوعیت کشت شلتوک در حوضه آبی کرخه خبر داد و گفت: در دیگر حوضه‌های آبی ممنوعیت کشت شلتوک نداریم اما قطعا محدودیت وجود دارد.

در این زمینه:

وی افزود: براساس الگوی کشت تعریف‌شده کشت شلتوک در حوضه کرخه ممنوع است و کشاورزان می‌توانند محصولاتی از جمله ذرت، کنجد، حبوبات، سبزی و صیفی و سورگوم در مزارع خود کشت کنند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خوزستان در پایان خاطرنشان کرد: در شهرستان‌ها با افرادی که نسبت به کشت‌های غیرمجاز اقدام کنند و دیگر بخش‌ها را با مشکل تامین آب مواجه کنند برخورد خواهد شد.

انتهای پیام

https://www.isna.ir/news/1402031710700/%D9%85%D9%85%D9%86%D9%88%D8%B9%DB%8C%D8%AA-%DA%A9%D8%B4%D8%AA-%D8%B4%D9%84%D8%AA%D9%88%DA%A9-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D9%88%D8%B6%D9%87-%D8%A2%D8%A8%DB%8C-%DA%A9%D8%B1%D8%AE%D9%87

تورج نوروزی در گفت و گو با ایسنا در خصوص بحث کشت شلتوک در خوزستان اظهار کرد: با توجه به محدودیت منابع آبی در حوضه کرخه کشت شلتوک در پایین دست این حوضه آبی ممنوع است و کشاورزان باید براساس الگوی کشت معرفی شده نسبت به کشت محصولات مختلف اقدام کنند.

وی ادامه داد: با توجه به اطلاع‌رسانی در خصوص وضعیت منابع آبی و توجیه کشاورزان در بحث کشت محصولات و رعایت الگوی کشت انتظار داریم کشاورزان نسبت به رعایت الگوی کشت اقدام کنند و به ویژه در حوضه کرخه شلتوک کشت نکنند.