میزان تولید انواع محصولات کشت و صنعت پارس ۳۰درصد افزایش می‌یابدمیزان تولید انواع محصولات کشت و صنعت پارس ۳۰درصد افزایش می‌یابد

به گزارش خبرنگار مجله خبری کشاورزی، حمید صولت با اشاره به آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های اظهار کرد: این شرکت تأمین امنیت غذایی جامعه را تکلیف و وظیفه شرعی و قانونی خود می‌داند و طی ۹ ماه گذشته زحمات زیادی برای به ثمر نشستن این پروژه‌ها در معاونت‌ فنی و پشتیبانی و معاونت تولیدات گیاهی کشیده شده است.

مدیر عامل شرکت کشت، صنعت و دامپروری پارس گفت: به عنوان متولی تولید بذور استراتژیک و تامین امنیت غذایی جامعه، برنامه گسترده‌ای در راستای نیل به اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و تحقق شعار سال داریم و در همین راستا اقدامات گسترده ای از جمله تسریع در بهره‌برداری از پروژه پادار را آغاز و اجرایی کردیم.

صولت پروژه پادار را بسیار مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: پروژه انتقال آب به یکهزار و ۳۸۰ هکتار از اراضی شرکت ملی پارس که به سیستم‌های آبیاری نوین مجهز شده است،موجب افزایش راندمان تولید انواع محصولات استراتژیک خواهد شد.

وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی طرح‌های این شرکت گفت: از مجموع پروژه دو هزارو ۶۰هکتاری آبیاری کم‌فشار، فاز اول آن به مساحت ۴۸۱ هکتار در پارس عملیاتی و افتتاح شد.

آغاز عملیات اجرایی فاز اول طرح توسعه گاوداری شیری ۱۵۰۰ راسی ، اجرای پروژه ۶۱۰ هکتاری باغ بادام، ۵۵ هکتار زراعت چوب، آغاز فاز اول پروژه احیای اراضی دره ملالو در مساحت ۹۲۰ هکتار، کلنگ زنی احداث ساختمان اداری و تاسیسات واحد زراعی پارس شش از دیگر پروژه‌هایی است که در این مجموعه آغاز شده است.

مدیرعامل شرکت ملی پارس از افزایش ۳۰درصدی تولیدات کششت و صنعت پارس در صورت بهره برداری از پروژه ها و طرح های تولیدی این شرکت در آینده خبر داد.

وی شرکت ملی پارس را از تولید کنندگان شاخص در زمینه ارتقای امنیت غذایی در کشور دانست و گفت: با توجه به انحصار کامل بذر هیبرید ذرت این شرکت توانمندی استحصال و صادرات آن را به کشورهای خارجی از جمله روسیه و گرجستان فراهم کرده و مرحله اول صادرات بذر ذرت را نیز عملیاتی کرده است.

صولت همچنین از تلاش برای انحصار دیگر ارقام محصولات زراعی از جمله بذور ذرت و کلزا  در کشور خبر داد و افزود: شرکت ملی پارس بعنوان یک هلدینگ اقتصادی و تجاری در کشور نقش مهمی را در امنیت غذایی و صادرات محصولات زراعی و ارزآوری  ایفا می کند.

کشت و صنعت پارس در شمال استان اردبیل و ۷۵درصد این مجموعه در حوزه شهرستان بیله سوار قرار دارد.منبع اخبار