اخبار

نحوه آزمون خاک در آزمایشگاه خاک کشاورزی تهران و کرج آموزش مجازی نگهداری گل و گیاه جوانه بان | agriculture-na

خاک معدنی شامل ماسه ، شن ، رس و سیلت است و به خاک های اطلاق می شود که میزان ماده آلی آن کمتر از 20 درصد است. درصد حجمی مواد آلی در خاک های معدنی معمولا در حدود 5 درصد یا حتی کمتر است. مجله خبری کشاورزی این بخش شامل بقایای موجودات گیاهی و حیوانی و مواد تجزیه شده است. نسبت ذکر شده در بالا مربوط به خاک های سطحی زراعی می باشد. خاکهای زراعی خوب مانند خاک سیاه دارای چنین نسبتی هستند.

بهترین خاک برای کشاورزی

این موارد نشان دهنده این است که چه گیاهی برای این خاک مناسب است. دو عنصری که در آزمایشگاه های خاک کشاورزی در تهران و کرج مشخص می شود آهک و نمک است. زمانی که میزان این دو ماده در خاک زیاد شود گیاه نمی تواند به خوبی رشد کند. علاوه بر این بالا بودن میزان نمک عامل اساسی در بالا رفتن میزان آب مورد نیاز در 100 گرم است.

کود فروت ست (تری ست) فروغ دشت اسپانیایی

خاک ابتدا با سرعت کم و به صورت سنگ ساخته می شود و بعد از ان به دلیل فرسایش و قرار گرفتن در نزدیکی روی زمین به صورت ذرات کوچک در میاید. مواد آلی هم با مواد غیر آلی ترکیب می شوند تا خاک ایجاد شود. از این رو باید توجه خاصی به خرید کود های کشاورزی داشته باشید.

  • جهت اصلاح این نوع خاکها از موادی مانند کود دامی، پرلیت یا ماسه، خاک برگ و کمپوست استفاده میشود.
  • برای اصلاح این نوع خاکها میتوان از خاک رس , کود آلی و خاک برگ استفاده نمود.
  • برای اصلاح خاک رسی شما می‌توانید از خاک برگ ، کمپوست ، کود دامی و… استفاده کنید.
  • در ایران از 50٪ تا 60٪ ظرفیت و استعداد زمین هایی که تحت عملیات کشاورزی است (185 هزار کیلومتر مربع) استفاده می گردد.

زهکشی مناسب ترین روش برای حذف نمک از ناحیه ریشه می باشد. بسته به شرایط خاک ، نوع محصول مورد نظر برای کاشت و در دسترس بودن آب ، زهکشی را می توان به صورت زهکشی عمیق انجام داد تا سطح خاک را شستشو داد و نمکی را که در نزدیکی سطح متمرکز شده است را از بین برد. برای آشنایی بیشتر با زهکشی و فواید آن به پست زهکشی چیست مراجعه نمایید. ظاهر خاک همان نوع بافت است که هنگام بردن نمونه خاک به آزمایشگاه خاک کشاورزی در تهران و کرج به صورت علمی تر به آن پرداخته می شود. در واقع منظور از نوع بافت همان سنگینی، سبکی، حاصلخیز یا ضعیف بودن خاک است.

http://3darchitecture.ir

که ریشه گسترده ای دارند استفاده از پرلیت در خاک امری ضروری ایست زیرا ریشه ها اگر فضای کافی برای رشد و نمو نداشته باشند روند رویش به مشکل خواهد خورد. پیت ماس دارای مواد اولیه بسیار عالی و مفید برای رشد گیاهان است و شما می‌توانید از آن به عنوان یک ماده برای بهتر شدن وضعیت خاک مزرعه خود استفاده کنید. پیت ماس می تواند شرایط مناسب برای رشد هر نوع گیاهی که شما در مزرعه خود کشت می‌کنید را فراهم آورد. برای تهیه پیت ماس شما می‌توانید به سایت ماه کشت مراجعه کنید.

شماره‌های تماس