اخبار

نحوه آزمون خاک در آزمایشگاه خاک کشاورزی تهران و کرج آموزش مجازی نگهداری گل و گیاه جوانه بان | agriculture-na

خاک معدنی شامل ماسه ، شن ، رس و سیلت است و به خاک های اطلاق می شود که میزان ماده آلی آن کمتر از 20 درصد است. درصد حجمی مواد آلی در خاک های معدنی معمولا در حدود 5 درصد یا حتی کمتر است. این بخش شامل بقایای موجودات گیاهی و حیوانی و مواد تجزیه شده است. نسبت ذکر شده در بالا مربوط به خاک های سطحی زراعی می باشد. خاکهای زراعی خوب مانند خاک سیاه دارای چنین نسبتی هستند.

  • اگر خاک خشک باشد در این حفره ها هوا جای می گیرد و زمانی که خاک آبیاری شود، تمام این حفره ها با آب پر می شوند.
  • همان قدر که مهم است در ابتدا خاک خوبی برای گیاهانتان تهیه نمایید همان میزان نیز نگه داری از آن تاثیربسزایی در روند رشد گیاهان دارد.
  • توجه کردن به شرایط اقلیمی منطقه یکی از عوامل بسیار تاثیر گذار در رشد گیاهان مخصوصا انواع درختان است.
  • خاک های آلی به علت حضور مواد الی م جز خاک های مناسب کشاورزی و کشت گیاهان است.
  • برای حفظ هوای خاک، تردد افراد و وسایل نقلیه را به حداقل ممکن برسانید.

خاک ابتدا با سرعت کم و به صورت سنگ ساخته می شود و بعد از ان به دلیل فرسایش و قرار گرفتن در نزدیکی روی زمین به صورت ذرات کوچک در میاید. مواد آلی هم با مواد غیر آلی ترکیب می شوند تا خاک ایجاد شود. از این رو باید توجه خاصی به خرید کود های کشاورزی داشته باشید.

خاک سنگین یا رسی

زهکشی مناسب ترین روش برای حذف نمک از ناحیه ریشه می باشد. بسته به شرایط خاک ، نوع محصول مورد نظر برای کاشت و در دسترس بودن آب ، زهکشی را می توان به صورت زهکشی عمیق انجام داد تا سطح خاک را شستشو داد و نمکی را که در نزدیکی سطح متمرکز شده است را از بین برد. برای آشنایی بیشتر با زهکشی و فواید آن به پست زهکشی چیست مراجعه نمایید. ظاهر خاک همان نوع بافت است که هنگام بردن نمونه خاک به آزمایشگاه خاک کشاورزی در تهران و کرج به صورت علمی تر به آن پرداخته می شود. در واقع منظور از نوع بافت همان سنگینی، سبکی، حاصلخیز یا ضعیف بودن خاک است.

مزایای انجام آزمایش خاک کشاورزی

این موارد نشان دهنده این است که چه گیاهی برای این خاک مناسب است. دو عنصری که در آزمایشگاه های خاک کشاورزی در تهران و کرج مشخص می شود آهک و نمک است. زمانی که میزان مجله خبری کشاورزی این دو ماده در خاک زیاد شود گیاه نمی تواند به خوبی رشد کند. علاوه بر این بالا بودن میزان نمک عامل اساسی در بالا رفتن میزان آب مورد نیاز در 100 گرم است.

http://3darchitecture.ir

که ریشه گسترده ای دارند استفاده از پرلیت در خاک امری ضروری ایست زیرا ریشه ها اگر فضای کافی برای رشد و نمو نداشته باشند روند رویش به مشکل خواهد خورد. پیت ماس دارای مواد اولیه بسیار عالی و مفید برای رشد گیاهان است و شما می‌توانید از آن به عنوان یک ماده برای بهتر شدن وضعیت خاک مزرعه خود استفاده کنید. پیت ماس می تواند شرایط مناسب برای رشد هر نوع گیاهی که شما در مزرعه خود کشت می‌کنید را فراهم آورد. برای تهیه پیت ماس شما می‌توانید به سایت ماه کشت مراجعه کنید.

کربنات کلسیم و تغییرات آن در نیمرخ پروفیل خاک درختان مرکبات