هوشمندی در کشاورزی و دامپروری مجله خبری کشاورزی

مدتهاست که تناوب زراعی قهرمانِ کشاورزی بدون خاک ورزی است و شما باید سعی کنید برای هر فصل محصول متفاوتی سایت agriculture-na بکارید. نکته اصلی این است که شما به عنوان یک کشاورز، با خاک و سطح رطوبت آن آشنا باشید و همیشه آن را در شرایط مطلوب برای رشد حتی در پس ماندهای سنگین نخاله ای حفظ کنید. کاشت کنندگان یا بذر پاشان مدرن هیچ مشکلی برای کاشتن در خاکی با پس ماندهای زیاد ندارند. دیجیتالی شدن کشاورزی احتمالاً با هزینههای بالای سرمایه گذاری و نیاز به زیرساختهای توسعه یافته (مانند دسترسی به اینترنت روستایی) و آموزش در بین کاربران آن همراه است. هزینه بالا جهت سرمایه گذاری. مجید بهادری افزود : اقدامات ارزشمندی در جهت فعالیتهای علمی و کاربردی استفاده از فناوریها در بخش کشاورزی انجام شد که منجر به ترقی و توسعه خوبی در کشاورزی استان مازندران شد.

نکته آخر در مورد این دو گزینه این است که آنها در واقع خیلی سریع هزینه های خود را جبران می کنند، زیرا استفاده از آنها باعث ایجاد یکنواختی بسیار خوبی در هنگام کاشت می شود و در نتیجه عملکرد را بسیار افزایش می دهند. گروه تولیدی نوین صنعت آذربایجان با اخذ مجوزهای مورد نیاز از وزارت صنایع و معادن و با همکاری مهندسین کنترل کیفیت در جهت ارتقا کیفیت محصولات و توسعه مکانیزاسیون کشاورزی گام برداشته است. گیاه به حدود ۱۶ عنصر غذایی ضروری جهت رشد و توسعه نیاز دارد که عناصر پرمصرف اولیه را در اصطلاح NPK مینامند که شامل سه عنصر نیتروژن، فسفر و پتاسیم است. این کود باید به شیار اضافه شود، حتی اگر خاک شما فسفر خوبی داشته باشد. اصغر محسن زاده کرمانی در گفتوگو با خبرنگار مهر، در ارتباط با اینکه با توجه به کمآبی اصفهان و برنامه جهاد کشاورزی استان برای توسعه کشتهای گلخانه ای آیا میتوان این محصولات را با یک محصول سالم مورد مقایسه قرار داد، اظهار داشت: اگر محصولات گلخانهای مطابق شیوههای استاندارد جهانی کشت شود مشکلی برای مصرف ندارند. وی در مورد میزان سلامتی یا استاندارد بودن محصولاتی مصرفی مردم اظهار کرد: بدون شک بعضی محصولات استاندارد کافی نداشته و سالم نبوده است، اما نمیتوانیم این موضوع را به همه محصولات تعمیم دهیم؛ به عنوان مثال بعضی از محصولات ما مثل خرما و انجیر کاملا ارگانیک هستند چرا که نه کودی میخورند و نه سمی روی آنها پاشیده میشود اما باید قبول کرد که کشمش ما دچار این بحران بوده است.

سرویس : کردستان – زمان : شناسه خبر : 1204622 به گزارش خبرگزاری شبستان در کردستان، یعقوب گویلیان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان ظهر پنج شنبه 20 تیرماه در جمع اصحاب رسانه استان اظهار کرد: رسانه در معرفی جاذبه های گردشگری و ظرفیت های میراث فرهنگی نقش خود را بخوبی ادا کرده است. کشاورزان همچنین می توانند بین گزینه های دستی و خودکار برای انجام اقدامات لازم براساس این داده ها، گزینه ای را انتخاب کنند. در آزمایشات صورت گرفته بین کشاورزان در ایالات متحده، آنها به طور قطعی دریافتند که در مقایسه با کشاورزان دقیق که از این فناوری ها استفاده می کنند عدم استفاده از تجهیزات، به محصول آسیب می رساند. ساربان با اشاره به نوسانات دمایی دو ماه آخر سال و بارش برف در اسفند میگوید: حدود ۴۶ هزار هکتار از باغات استان ازجمله محصولات هستهدار و بهویژه بادام، زردآلو، هلو، شلیل، گیلاس، آلبالو و گردو در استان آسیب دیدند. مشکل مهم دیگر بسیاری از این فناوریها این است که در برابر حملات سایبری آسیب پذیر هستند. این می تواند خوب و بد باشد، اما قانون کلی این است که اگر یک مزرعه دارای مشکلات زهکشی باشد، ساقه ها بخشی از این مشکل را برطرف می کنند.

اگر در مزارع خود زهکشی مؤثر داشته باشید، برعکس آن می تواند واقعیت داشته باشد، و ساقه ها مشکل نگهداری آب حیاتی را ایجاد می کنند که برای ریشه دهی مؤثر نهال های جدید نیاز به آن وجود دارد. از این رو استفاده از مدلهای پیش بینی کننده فعلی ما بر اساس دادههای تاریخی باعث میشود پیش بینیها و توصیههای آن برای یک محیط زیست شناختی جدید و آشفته نا مناسب باشد. حال به ارائه ده نکته برتر برای لزوم و روش عدم کاشت در مقدار زیادی نخاله های پیش پا افتاده می پردازیم. حال با این مقدمه در ادامه می خواهیم به تاریخچه کشاورزی در ایران بپردازیم. در این مقاله خواهیم دید که چگونه اگر هوش مصنوعی مسئولانه توسعه یابد میتواند از عهده وضعیت اضطراری آب و هوایی برآید. این وضعیت باید تغییر کند غولهای فناوری، دولتها و جامعه مدنی باید با دانشمندان پایداری همکاری کنند تا اصول محکمی را توسعه دهند که پیشرفت هوش مصنوعی را به سمت پایداری برای همه هدایت کند. به دلیل تغییر شرایط آب و هوایی، محیط به طور بالقوه مواجه با شرایطی بسیار متفاوت با گذشته است.

یکی از کاربردهای بسیار زیاد هوش مصنوعی، درک الگوها در مقادیر زیادی از دادههاست. است. از این رو احداث گلخانه بسیار هزینه بر خواهد بود. با افزایش فشار بر روی کره زمین و آب و هوای آن، امیدواریم که این فناوریهای جدید بتوانند به ما در تشخیص، سازگاری و پاسخ گویی به بحران رو به رشد محیطی کمک کنند. با توجه به رشد جمعیت جهان و افزایش تقاضا برای محصولات کشاورزی، امروزه جامعه جهانی با بحران جدی غذا روبهرو است و یافتن منابع جدید برای تولید محصولات کشاورزی از جمله راهکارهای مؤثر در مقابل این بحران است از طرف دیگر مشکل کمبود آب کره زمین، دستوبال کشاورزان و مسئولان را برای تولید بیشتر و بیوقفه میبندد. در سال های اخیر، پذیرش فناوری های جدید در بخش کشاورزی ، شیوه های برخورد کشاورزان با محصولات زراعی و مدیریت مزارع را تنظیم کرده است. اغلب پوششهای پلاستیکی از نوع پلیاتیلن بوده که معمولاً به ماده مفاوم کننده در مقابل UV( اشعه ماورای بنفش ) آمیخته شده اند که در این صورت طول عمر آنها تا حدود ۳ سال قابل افزایش است .

اشتغالزایی در مناطق محروم در سال 1396 پس از تصویب و ابلاغ تسهیلات اشتغالزایی روستایی با کارمزد 6 الی 10 درصد در سه بخش کشاورزی، صنعت و خدمات، محصولات تولیدی شرکت کمباینسازی ایران در بخش کشاورزی و زیر بخش مکانیزاسیون کشاورزی در اولویت پرداخت تسهیلات وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفت و از آنجا که هر دستگاه کمباین، اشتغال پایدار برای 3 نفر را ایجاد میکند و هر محصول بیلر، اشتغالزایی یک نفر را به همراه دارد، لذا با توجه به اینکه شرکت کمباینسازی ایران، تنها تولیدکننده کمباین در کشور به شمار میرود، این موضوع به صورت مستقیم باعث افزایش اشتغال در مناطق روستایی شده است. چهرقانی ماهیانه حجم قابل توجهی از انواع محصولات خود را به ارزش ریالی یک الی یک و نیم میلیارد تومان از تهران به شهرهای مختلف کشور ارسال می کند. این سنسورها قادرند تصاویر را در طیفهای مختلف ارائه دهند و امکان استفاده از شاخصهای طیفی متعددی مانند شاخص پوشش گیاهی اختلاف عادی را فراهم می کنند. اینترنت اشیاء (IOT) برپایه وجود میلیاردها دستگاه است که به طور مستقیم به اینترنت متصل هستند و این امکان را برای ذخیره و توزیع تمام اطلاعاتی که ماشین آلات جمع آوری و تولید می کنند فراهم می کنند.

نرم افزارهای مخرب میتوانند جمع آوری و تجزیه و تحلیل دادهها را مختل کرده و یا از راه دور سیستمهای آبیاری یا تحویل مواد مغذی را با هدف از بین بردن تولید محصول کنترل کنند. یکی دیگر از مزایای مهم کشاورزی مبتنی بر GIS استفاده از ماهواره و هواپیماهای بدون سرنشین برای جمع آوری داده های ارزشمند در مورد پوشش گیاهی، شرایط خاک، آب و هوا و زمین از منظر پرندگان است. این حادثه همان جرقهای بود که مسیر کسبوکار دکتر بهنگار را تغییر داد و شرکت «پرتوتاپ رایان» را به جایی رساند که امروز میتوان گفت یکی از بزرگترین و جامعترین تولیدکنندگان تجهیزات هوشمند کشاورزی در کشور است. قربانی اظهارداشت: با توجه به اختلالی که ممکن است بر اثر تغییر نرخ ارز در بخش کشاورزی رخ دهد، باید نقدینگی واردکنندگان در حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان تامین شود تا بخش تولید مورد حمایت قرار گیرد. به گفته قربانی، در بودجه ۱۴۰۱ برخی تبصره هایی مرتبط با جهاد کشاورزی اصلاح و تبصره های جدیدی نیز اضافه شده است که بخشی از آن ها مورد تصویب قرار گرفته است. به طوری که توان رقابت با محصولات مشابه خارجی را دارد.

و برای جلوگیری از زنگ زدگی می توان آن را از فولاد ضد زنگ ساخت. علاوه بر این، هر دو گزینه های فناوری را می توان با کود pop-up در شیار استفاده کرد. همچنین، کودها را میتوان در تقسیم بندی کودهای پایه یا پیشکاشت و کودهای پسرویشی تقسیم بندی کرد. از تجهیزات و ادوات مورد نیاز گلخانه میتوان به سیستم گرمایشی، سرمایشی، انواع سمپاش، مه پاش، ژنراتور و تراکتورگلخانه آبی اشاره کرد. تولیدی ادوات کشاورزی نوین صنعت آذربایجان با نزدیک به نیم قرن تجربه و تلاش بی وقفه ی نیروهای مجرب و کارآمد در رساتای تولید گسترده انواع تریلی کشاورزی، خرمن کوب، تانکر، علوفه خردکن، آسیاب و غیره به عنوان یکی از برترین قطب صنعتی و بازرگانی تولیدات ادوات کشاورزی با بالاترین کیفیت و مرغوبترین محصولات در ایران شناخته شده است. بهروز بودن و پیشرفته بودن تجهیزات و ادوات کشاورزی باعث بهبود و بهتر شدن هر چه بیشتر تولیدات و محصولات کشاورزی خواهد شد. شركت كمباينسازی ايران در صدد است در قالب برنامهای استراتژیک و دقیق به عنوان بزرگترين تأمينكننده ماشينآلات و ادوات كشاورزی در منطقه با رويكرد کشاورزی آسان و ارزان دست پیدا کند. مهم است که اطمینان حاصل کنید که ماشین کمباینِ دروگر پس مانده ها را به طور مساوی در رد پای خود توزیع می کند.

لنگر اندازی پس ماندها به این معنی است که شما مجبور نیستید خود را بابت باقی مانده های شل که باعث ایجاد مشکل می شوند نگران کنید. این خنکی و کمبود نور مستقیم خورشید می تواند منجر به کمبود مواد مغذی در محصولات در حال رشد شود، و لذا کود پاپ آپ به طور فعال این مشکل را برطرف می کند و محصول را به بهترین شکل ممکن وادار به رشد در چرخه رشد خود می کند. نکته هایی که ما به شما می گوییم چند روش خارق العاده برای مقابله با این مشکل رایج و آماده سازی مزارعتان برای فصل بعد، بدون زحمت کشیدن، ارائه می دهد. تکنولوژی های مدرن کشاورزی : از آنجا که اطلاعات مکانی مبتنی بر مکان هستند، نرم افزار GIS از نظر کشاورزی دقیق به ابزاری فوق العاده مفید تبدیل می شود.

تصویربرداری هوایی : یکی از خدمات جدیدی که در سراسر جهان به کشاورزان ارائه میشود، ارائهی مشاوره و تحلیل های مبتنی بر تصویربرداریهای هوایی میباشد. تحقق جهش تولید در کشور نیازمند ابزارهایی است که یکی از آنها را باید کشاورزی مدرن دانست که در آن با استفاده از دانش و فناوری روز، بهرهوری و تولید محصول در اراضی باغی، زراعی و واحدهای دامی و صنایع تبدیلی به بالاترین میزان میرسد. ازجمله اینکه براساس آمارهای وزارت جهاد کشاورزی میزان صادرات ایران از 4.9 میلیارد دلار در سال 92 به 6.8 میلیارد دلار در سال 93، به 5.5 میلیارد دلار در سال 94، به 5.7 میلیارد دلار در سال 95، به 6.6 میلیارد دلار در سال 96، به 6.47 میلیارد دلار در سال 97 و به4.1 میلیارد دلار نیز در 9 ماهه سال 98 رسیده است. با توجه به اینکه در سال اول پیاز استفاده کردید در گلخانه از کیفیت بالا و مرغوبی برخوردار نیست، نباید توقع محصولی زیاد داشت. به همین دلیل افزودن وزن اضافی در بذر پاشی ردیف های کاشت از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا شما باید سطح ثابت خود را در امتداد مزرعه خود حفظ کنید. نصب برنامههای اضافی برای نمایش دادهها ضروری است.

مسئله مهم، این ایدهی نادرست است که مزایای پیشرفت در تجزیه و تحلیل دادهها و اتوماسیون، به طور خودکار برای کسانی که بیشترین احتیاج به آن را دارند، کاهش مییابد. استفاده از هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل دادهها از رسانههای اجتماعی و ریزسنترهای مستقر در شهرها میتواند به ما در درک بهتر نحوه استفاده مردم از آنها، ایجاد انقلابی در برنامه ریزی شهری و کمک به شهرهای بزرگ برای آماده سازی خود برای آینده آشفته آب و هوایی کمک کند. ترکیب هوش مصنوعی با دانش محلی در مورد کشاورزی میتواند به کشاورزان کمک کند تا با تصمیم گیری بهتر در باره روشهایی که در خاک و شرایط آب و هوای یک مزرعه استفاده میشود، غذای بیشتری تولید کنند. ما قبلاً شاهد تنشهایی در بین کشاورزان در ایالات متحده و شرکتهای بزرگ فناوری بودهایم که میخواستهاند از داده های کشاورزان استفاده کنند تا محصولات و خدمات کشاورزی ارزشمندتری ایجاد کنند.

متأسفانه شاهد این امر هستیم که کشاورزان به دلیل نداشتن انبار و سردخانه، نبود ماشینآلات مناسب برای حمل محصولات خود یا نداشتن بنیه مالی برای جذب کارگر (که در بازه زمانی خاصی برداشت صورت بگیرد) مجبور میشوند محصول را بهصورت عمده، باقیمتی غیرمنصفانه به واسطه بفروشند. با توجه به اینکه کشاورزان مجبور نیستند کل مزرعه را درمان کنند، بلکه فقط با مناطق خاصی سروکار دارند، آنها می توانند به صرفه جویی در هزینه، تلاش و زمان برسند. کاشت یکنواخت مزرعه شما در زمان برداشت محصول، نتیجه مطلوبی به بار خواهد آورد. سطح رطوبت و سطح مواد مغذی همه باید به دقت کنترل شود و با دقت باید بتوانید با استفاده از این روش، برداشت های رکورد داری را به دست آورید. برای اینکار از روشهای شیمیایی (سموم دفع آفات)، بیولوژیکی (کنترل بیولوژیک)، مکانیکی (خاکورزی) و فرهنگی استفاده میشود. فتحی در ارتباط با مباحث محصولات کشاورزی صادراتی، تاکید کرد: این موضوع تلنگری است تا امور مرتبط با سلامت جدی تر نگریسته شود سلامت محصول علاوه بر بکارگیری و استفاده از سموم و نهاده های شیمیایی به همان ضوابط فنی اجرایی در فرایند احداث گلخانه نیز مرتبط است به عنوان مثال اگر ارتفاع طرح کمتر از میزان استاندارد تعریف شده باشد به معنای رطوبت زیاد خواهد بود که نتیجه آن ابتلای بیشتر و نیاز به استفاده از نهاده های شیمیایی بیشتر می باشد بنابراین اجرای درست ضوابط مربوط به احداث گلخانه در مدیریت مصرف انواع نهاده های شیمیایی موثر خواهد بود در این راستا نقش مسئول فنی در ارتقاء کیفیت محصولات تولیدی پررنگ خواهد بود.

از سوی دیگر ایالات متحده آمریکا بالاترین میزان الوار را در جهان تولید می کند چون تقریباً ۷۰ درصد از کل جنگلهای این کشور مجاز به قطع هستند. مصطفی رجب سعیدی جوان کارآفرین 25 ساله رامسری است که بعد از نا امید شدن از کار اداری کاری می کند کارستان. کاهش مقدار آشغال و نخاله روشی ایده آل در کار باریک کاری است. در واقع شما کارهای بیشتری را برای خود ایجاد می کنید. این یک معمای دمایی است که به دلیل پس ماندِ زیاد، ایجاد می شود، به این معنی که خاک شما اگر در معرض نور خورشید باشد معمولاً خنک تر از حالت عادی خواهد بود.

با راندن بذر پاش ها 2 اینچ بالاتر از سطح خاک، آنها ساقه ها را به کناری می رانند و این به این معنی است که شما فقط باید از آن نقطه به بعد نگران ساقه های نزدیک تر به سطح زمین باشید. افزودن وزنه ها به این معنی است که همان طور که واحدهای ردیف را کاشت می کنید، از کنار یا روی پس مانده ها بدون بذر پاشی رد نمی شوید. این راه حل ساده می تواند، اگر خوش شانس باشید، شما را در طول فصل کاشت با کمترین نیاز به رعایت نکات باقی مانده در لیست مواجه سازد. این آشغال های باقی مانده می توانند مشکلات جدی برای کشاورزان بی تجربه که سعی در استفاده از روش کشاورزی بدون خاک ورزی دارند ایجاد کنند. اشرفی در جلسه برنامه ریزی برگزاری جشنواره ملی زرشک گفت جشنواره ملی زرشک با هدف کمک به اقتصاد و معیشت کشاورزان زرشک کار استان که بالغ بر 40 هزار خانوار هستند برگزار می شود. آنها زمان برداشت برنج، برنجها را از کشاورز با هر قیمتی که بخواهند میخرند و کشاورزان نیز به دلیل نیاز مالی برنجها را به آنها پیش فروش میکنند. ازآنجایی که هر روز قیمت کارگر و بستهبندی و نگهداری محصولات کشاورزی افزایش مییابد و خبری از عرضه محصولات با قیمت مناسب نیست، از نظر بسیاری از باغداران دیگر برداشت محصول صرفه اقتصادی ندارد.

مجلس شورای اسلامی به منظور رفع این نواقص در سال ۱۳۸۹ ذیل ماده ۳۳ قانون افزایش بهره­وری بخش کشاورزی، سیاست قیمت تضمینی را به تصویب رساند. این مزایا شامل کاهش مصرف آب، مواد مغذی و کود، کاهش تأثیر منفی بر اکوسیستم اطراف، کاهش رواناب شیمیایی به آبهای زیرزمینی محلی و رودخانه ها، کارایی بهتر، کاهش قیمت ها و موارد دیگر است. و سرانجام، شاخص اصلاح شده پوشش گیاهی اصلاح شده خاک برای به حداقل رساندن تأثیر پس زمینه خاک در اولین مراحل رشد گیاهان طراحی شده است. باز هم ، مکانیسم عملکرد برای این دو یکسان است و برای دستیابی اکثریت، اگر نه همه، دانه ها به پایه شیار طراحی شده است. بنابراین اگر قصد فعالیت در این زمینه را دارید، بهتر است قبل از اقدام به طور کامل در مورد نحوه کاشت و برداشت آن تحقیق کنید. در مورد اینکه چگونه رباتیک می تواند بر تولید غذا، به ویژه محصولات با ارزش بالا که برای مراقبت و برداشت نیاز به نیروی کار شدید دارند، حدس و گمان کم نیست. شما می توانید این کار را با حفظ سرعت ثابت بر روی مزارع انجام دهید، و به شرطی که محصول به درستی کاشته شود، پس از برداشت باید بقایای بی ارزش نسبتاً یکنواخت توزیع شده باشد.