اخبار

هوش مصنوعی چیست؟ تاریخچه، کاربرد، انواع و نحوه درآمدزایی از آن | wikihola

هوش مصنوعی چیست؟ تاریخچه، کاربرد، انواع و نحوه درآمدزایی از آن | wikihola

معمولاً بر اساس تمایلات تاریخی انسان، بیشتر تمرکز بر آنچه یادگیرندگان می‌آموزند، است و به آن توجه می‌شود. با این حال، چگونگی یادگیری فراگیران نیز به همان اندازه مهم است. پیشرفت در هوش مصنوعی به مدرسان درک بهتری از نحوه‌ی یادگیری و آموزش را می‌دهد و به آن‌ها امکان می دهد برنامه‌ی درسی را متناسب با آن تنظیم کنند. تا سال 2040، با کمک هوش مصنوعی، بیش از 110 میلیون یادگیرنده می‌توانند تحصیلات متوسطه‌ی خود را تکمیل کنند و 3.3 میلیون شغل ایجاد می‌شود. در دوره آموزش هوش مصنوعی با پایتون در 5 ساعت، برنامه نویسی پایتون با رویکرد استفاده در عملیات علوم داده و هوش مصنوعی آموزش داده میشود. بنابر گزارشی که در کتاب بوم‌شناسی هوش مصنوعی شرکت پارت آمده است در تابستان سال ۱۳۹۹ حدود ۱۰۰ شرکت در حوزه‌ی machine intelligence در ایران فعالند.

  • سپس ماشین باید یاد بگیرد که چطور و از چه راه هایی باید به آن هدف برسد.
  • برای نمونه، حفظ اطلاعات شخصی کاربران در مجموعه‌داده‌های بزرگ بیش از گذشته پر رنگ‌تر شده و چالش‌هایی برای نگه‌داری از این داده‌ها پیش آمده است.
  • به شما کمک می‌کند تا به راحتی و به سرعت، یک سایت بسازید.

بهبود عملکرد ماشین‌ها با یادگیری تقویتی ممکن می‌شود؛ یادگیری تقویتی نوعی یادگیری ماشینی است که استفاده از هوش مصنوعی را در برنامه‌های پیچیده از بازی‌های ویدیویی تا روباتیک خود امکان‌پذیر می‌سازد. برخلاف هوش مصنوعی ضعیف، این نوع از AI محدود به وظیفه‌ی خاصی نیست و از پس طیف وسیعی از کارها برمی‌آید. در واقع، هوش مصنوعی قوی به ماشین‌هایی اشاره دارد که نوعی از هوش انسانی را می‌توان در آن‌ها دید. به عبارت دیگر، AI قوی از پس هر کاری که انسان‌ها انجام می‌دهند برمی‌آید. نمونه‌های کامل از این ماشین‌ها را می‌توان در فیلم‌ها و رمان‌های علمی-تخیلی دید؛ آن‌جا که ربات‌ها بی‌هیچ نیازی به انسان کارهای خود را انجام می‌دهند.

هوش مصنوعی برای سینما دوستان

در دوره آموزش علم داده با پایتون بیش از 2 ساعت به آموزش زبان برنامه نویسی Python و کاربرد آن در علم داده با رویکرد کاربردی و عملی بودن به آموزش می پردازیم. هوشیو پایگاه جامع هوش مصنوعی است که هدف آن انتشار جدیدترین اخبار، کاربردهای نوین هوش مصنوعی، چالش‌های فنی این حوزه و ارائه مقالات آموزشی است. با توسعه هوش مصنوعی در کشور، علم بازاریابی به‌خوبی توانسته است از فناوری‌های این رشته از دانش استفاده کند.

حسین طائب: محاکمه حسن روحانی دیر و زود دارد، سوخت و سوز ندارد  (۳۴ نظر)

هوش مصنوعی فعل‌وانفعالاتی شبیه انسان ایجاد می‌کند، اما به این زودی‌ها جایگزین انسان‌ها نخواهد شد. این نوع فن‌آوری در ژوئن سال 1965 متولد شد، جایی که گروهی از دانشمندان و ریاضیدانان در دارتموث گرد هم آمدند تا در مورد ایده کامپیوتری که واقعاً می‌تواند فکر کند، بحث و گفتگو کنند. آن‌ها نمی‌دانستند اسمش را چه بگذارند، اما صحبت‌هایشان در آنجا سروصدایی را ایجاد کرد و بعدها چیزی به نام هوش مصنوعی از آن به وجود آمد.

نحوه استفاده از ChatGPT در گوشی آیفون و اندروید

هر روز که می‌گذرد کسب‌وکارهای بزرگ توجهشان به این حوزه بیشتر جلب می‌شود و سرمایه‌های بیشتری به این WikiHola بازار سرازیر می‌شود. سریال The Social Dilemma که از نت‌فلیکس پخش شد بحث‌های داغی درباره‌ی ابعاد پیدا و پنهان AI برانگیخت. پیشرانه توسعه تکنولوژی جهان در زمینه خودروهای خودران، شرکت تسلا است. این شرکت اخیراً اعلام کرده است که می‌خواهد به طور کامل با از فناوری راداری مستقل شده و از قوی‌ترین پردازشگرهای هوش مصنوعی در شاخه بینایی ماشین برای حالت Autopilot خودروی تسلا استفاده کند. این قابلیت یکی از منحصربه‌فردترین توانمندی‌های هوش مصنوعی در حال حاضر جهان به‌حساب می‌آید. اینها تنها تعدادی از آخرین و جدیدترین نمونه‌های هوش مصنوعی در جهان هستند که زندگی ما را متحول ساخته‌اند.