وزیر جهادکشاورزی از طرح‌های اقتصادی بخش کشاورزی در گرمسار بازدید کرد - مجله خبری کشاورزی

وزیر جهادکشاورزی از طرح‌های اقتصادی بخش کشاورزی در گرمسار بازدید کرد

به گزارش خبرنگار مجله خبری کشاورزی، ساداتی نژاد در بدو ورود وارد شهرستان گرمسار شده و مورد استقبال سیدمحمدرضا هاشمی استاندار ، اردشیر مطهری نماینده مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان ، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان و برخی دیگر از مسئولان استانی قرار گرفت.
نشست با تعدادی از کشاورزان گرمساری و پاسخ به مشکلات آنها از دیگر برنامه‌های وزیر جهاد در استان سمنان بود.
شهرستان گرمسار در غرب استان سمنان و در همسایگی استان تهران قرار دارد.منبع اخبار

وزیر کشاورزی در ادامه سفر یک‌روزه خود به استان سمنان از واحد فوق پیشرفته مرغ تخمگذار در شهرستان آرادان و خط توسعه آن به ظرفیت یک‌میلیون قطعه در هر دوره بازدید کرد.
ساداتی‌نژاد در ادامه سفر یک‌روزه خود به استان سمنان از واحد پرورش مرغ با ظرفیت ۱۶۰ هزار قطعه‌ در دوره بازدید کرد.

گزارش خبرنگار مجله خبری کشاورزی، وزیر جهاد کشاورزی در این سفر یک روزه به استان سمنان از سیلوی یکصد هزار تنی شرق کشور در گرمسار بازدید کند.
سیلوی ۱۰۰ هزار تنی گرمسار به عنوان بزرگترین سیلوی شرق کشور در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار ساخته می شود و در حال حاضر به پیشرفت فیزیکی بالای ۹۲ درصد رسیده است.
موقعیت جغرافیایی استان سمنان به لحاظ استقرار آن در جاده دسترسی شمال به جنوب و جاده ترانزیتی شرق به غرب کشور و همچنین راه آهن سراسری ۲ خطه تهران – مشهد، همجواری با ۹ استان، داشتن آب و هوایی مناسب و نزدیکی به بازار مصرف بزرگ تهران، از اهداف و ضرورت‌های احداث این سیلوی  ۱۰۰ هزار تنی است.
طرح سیلوی ۱۰۰ هزار تنی گرمسار با تامین اعتبار از سوی بانک توسعه اسلامی و دولت در حال ساخت است و طبق قرار داد، ۸۹.۲ درصد اعتبارات مورد نیاز از سوی بانک به ارزش ۱۸.۹۶ میلیون یورو و ۱۰.۸ درصد از سوی دولت به ارزش ۱۹ میلیارد تومان تامین می‌شود.