وزیر جهادکشاورزی: چهارمحال و بختیاری یکی از قطبهای تامین امنیت غذایی کشور است

در بیست و چهارمین سفر استانی رییس‌جمهور و هیات دولت سیزدهم، اعتباراتی برای تکمیل و بهره‌برداری از طرح‌های توسعه‌ای چهارمحال و بختیاری تصویب می‌شود.

چهارمحال و بختیاری ۱۰ شهرستان با نزدیک به یک میلیون نفر جمعیت دارد و شهرستان کیار در ۳۵کیلومتری مرکز استان قرار دارد. 

نماینده تام الاختیار رییس جمهور در سفر استانی افزود: با اجرایی شدن این طرح مشکلات آب شرب مردم این شهرستان و کشاورزان برطرف خواهد شد.

ساداتی‌نژاد افزود: اعتبار پیش‌بینی شده در بخش کشاورزی استان در سفر هیات دولت به دلیل ظرفیت‌های حوزه کشاورزی، دامپروری و شیلات استان نسبت به سایر استانها از سطح بالاتری برخوردار است.

به گزارش مجله خبری کشاورزی، سید جواد ساداتی‌نژاد روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از بیمارستان سیدالشهدای فارسان در جمع خبرنگاران افزود: این استان ظرفیت بی‌نظیری در حوزه کشاورزی و دامداری دارد و یکی از قطب تامین امنیت غذایی کشور به خصوص در حوزه دامداری و دامپروری است که در این سفر یک بسته۲ هزار میلیارد تومانی برای حوزه کشاورزی و دامپروری استان پیشنهاد شده است که در شورای اداری استان با حضور رییس جمهور به تصویب خواهد رسید.

وی به بازدید خود از طرح سدبابا حیدر و بیمارستان سیدالشهدای فارسان اشاره کرد و گفت: سد باباحیدر۱۴ سال است که نیمه‌تمام مانده و در این سفر برای تکمیل و خط انتقال آن بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده که با تخصیص این اعتبار، این طرح در سالجاری مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رییس‌جمهور و اعضای هیات دولت روز پنجشنبه ۱۹ خردادماه میهمان مردم چهارمحال و بختیاری هستند.

برای پیگیری اخبار و گزارش های مجله خبری کشاورزی از  بیست و چهارمین سفر استانی رییس جمهور  پرونده خبری را دنبال کنید :منبع اخبار

به گزارش مجله خبری کشاورزی، طرح توسعه و تجیهز بیمارستان فارسان با پیشرفت ۲۵ تا ۳۰ درصد بیش از ۶۳ میلیارد تومان برای ساخت و تکمیل و بهسازی نیاز است.

از روز گذشته تعدادی از  وزرا به‌‎عنوان نمایندگان تام‌‎الاختیار رییس‌جمهور در شهرستان‌های ۱۰ گانه چهارمحال و بختیاری حضور یافته و با مردم دیدار چهره به چهره دارند.

ساداتی‌نژاد به تکمیل و راه‌اندازی بیمارستان سیدالشهدای فارسان به عنوان یکی از مطالبات مردم شهرستان اشاره کرد و گفت: علاوه بر مردم شهرستان، مردم شهرستان‌های اطراف و همچنین عشایر نیز از خدمات این بیمارستان بهره‌مند خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه این استان آزمایشگاه طبیعی آبخیزداری کشور است، گفت: رفع مشکلات و مسایل حوزه کشاورزی در این سفر مورد تاکید ویژه قرار گرفته است.

به گفته وی، این میزان اعتبار برای رفع مسایل و مشکلات حوزه کشاورزی، دامپروری و شیلات، شهرک‌های گلخانه‌ای، شیلات و آبزیان، توسعه دیم، توسعه باغات در اراضی شیب‌دار و مباحث مربوط به آبخیرداری اختصاص داده می‌شود.