اخبار

وزیر جهاد کشاورزی از اختصاص ۲ هزار میلیارد تومان به بخش کشاورزی استان همدان خبر داد

وی ادامه داد: معاونت باغبانی ما طرح ارتقای بهره‌روی انگور و کشمش ملایر را تهیه کرده که ظرف سه سال در این منطقه در حوزه حوزه زنجیره ارزش انگور کار خواهیم کرد.

وی همچنین با اشاره به ظرفیت ویژه و منحصر به فرد حوزه باستانی و گردشگری ملایر ابراز امیدواری کرد از محل این سفر اتفاقات در این حوزه خوبی بیفتد.

وی تاکید کرد: در شورای اداری امروز استان همدان، مطالبات مردم شهرستان ملایر را در محضر رییس جمهور مطرح خواهم کرد.

ساداتی‌نژاد بیان کرد: در حوزه‌های شبکه‌های آبیاری، کانال‌های آبرسانی، جاده بین مزارع و موضوعات مختلف مد نظر قرار دارد و اعتباراتی در نظر گرفته شده است.

وی ضمن دعوت از سرمایه‌گذاران در بخش کشاورزی، بیان کرد: یکی از ضعف‌های ما در ملایر گلخانه است و کسانی‌که با توجه شرایط اقلیمی و نیاز به کشت‌های گلخانه‌ای علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در این بخش هستند، خط اعتباری و تسهیلات ویژه‌ای در این حوزه در نظر گرفته‌ایم.

وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: در بحث قنوات نیز با توجه به اینکه بیشترین قنوات استان در شهرستان ملایر است، اعتبار خوبی در نظر گرفتیم.

ساداتی‌نژاد گفت: علاوه بر این با توجه به تولید گردو در این منطقه و اینکه صاحب برند است، بحث سرشاخه‌کاری و حمایت از این حوزه نیز مد نظر ما است.

خبرها و گزارش های بیشتر از سفر استانی رییس جمهور به این استان را در پرونده خبری «دیار هگمتانه میزبان سی‌امین سفر استانی رییس جمهور» دنبال کنید.منبع اخبار

وی ظرفیت‌های شهرستان ملایر را نیز در بخش کشاورزی ویژه دانست و افزود: تمام ظرفیت‌های استان همدان و این منطقه در این مصوبات دیده شده است.

به گزارش مجله خبری کشاورزی؛ در برنامه میز ارتباطات مردمی وزیر جهاد کشاورزی و نماینده ویژه دولت در ملایر، ۱۵ تن از اهالی این شهرستان به عنوان نماینده بخش‌های مختلف همچون کشاورزی، صنعتی، معدنی، فرهنگی، گردشگری، ورزشی، مذهبی و آموزشی مطرح کردند.

شهرستان ملایر با جمعیتی بیش از ۳۰۰ هزار نفر در ۷۵ کیلومتری شهر همدان واقع شده است.

ساداتی‌نژاد تاکید کرد: از محل مصوبات سفر برنامه‌ریزی کردیم سهم خوبی برای بخش کشاورزی شهرستان ملایر در نظر گرفته خواهد شد.

ساداتی‌نژاد با اشاره به اینکه در حوزه باغ های مادری در کشور دچار ضعف هستیم، یادآور شد: طرح ایجاد باغ مادری با وجود نهال گواهی شده انگور یکی از مصوبات این سفر است که در ملایر ایجاد خواهد شد.

وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه طرح داربستی باغ ها انگور باید در این شهرستان به طور کامل اجرا شود، ادامه داد: برای نوسازی و ایستاده کردن باغ های ملایر، معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی برنامه‌ریزی خوبی در دست اقدام دارد.

ساداتی‌نژاد احداث بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی نیز از دیگر مطالبات این شهرستان عنوان کرد و گفت: در این راستا رایزنی‌هایی با دکتر عین‌اللهی وزیر بهداشت و درمان داشتیم.

وی خاطرنشان کرد: ما به شدت روی اجرای طرح فراز و داربستی کردن باغ ها اصرار داریم و معاونت باغبانی ما در حال برنامه‌ریزی است.

به گزارش خبرنگار مجله خبری کشاورزی؛ “سیدجواد ساداتی‌نژاد” روز پنجشنبه در حاشیه برنامه ملاقات مردمی در شهرستان ملایر اظهار داشت: همدان یک استان صاحب‌نام در حوزه کشاورزی است و رتبه‌های خوبی در بخش کشاورزی دارد.

آیت‌الله «سیدابراهیم رییسی» رییس جمهوری اسلامی ایران صبح امروز(پنج‌شنبه ۶ مرداد) در سی‌امین سفر استانی خود، وارد همدان شد.

وزیر جهاد کشاورزی از اختصاص ۲ هزار میلیارد تومان به بخش کشاورزی استان همدان خبر داد

نماینده ویژه دولت در شهرستان ملایر با اشاره به دیگر مطالبات این شهرستان همچون ورزشگاه پنج هزار نفری، خدمات مسکن مهر و احداث باند دوم محور ملایر- خنداب، ادامه داد: تلاش ما بر پیگیری و رفع مطالبات و نیازها است.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: ملایر در حوزه باغداری، شهر جهانی انگور صنایع تبدیلی و بسته‌بندی دارد که باید تقویت شود.

وزیر جهاد کشاورزی نیز به نمایندگی از جانب رییس جمهور به شهرستان‌های ملایر و نهاوند سفر می کند.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: علاوه بر این در صنایع تبدیلی و بخش بسته‌بندی کشمش و صنایع وابسته به آن و سردخانه نیز اعتبار در نظر گرفته شده و کمک می‌کنیم که اتفاقات خوبی در این زمینه بیفتد.

استان همدان در مجموع پنج هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه ارتباطی(آزادراه، بزرگراه، راه اصلی و روستایی) دارد که این استان همواره به واسطع موقعیت خاص جغرافیایی به عنوان شاهراه ارتباطی شمال به جنوب و شرق به غرب کشور یاد می شود.