اخبار

وزیر جهاد کشاورزی: سد معیشتی روستای بلیل خلخال را به سرعت تکمیل می‌کنیم

به گزارش مجله خبری کشاورزی سید جواد ساداتی نژاد که برای سفری یک روزه در شهرستان خلخال در جنوب استان اردبیل به سر می‌برد، در بازدید از سد نیمه کاره روستای بلیل شهرستان خلخال گفت: این طرح نیمه کاره که ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، بزودی تکمیل شده و به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل هم در جریان بازدید این طرح نیمه کاره گفت: این سد معیشتی با گنجایش ۵۶ هزار متر مکعب از سال ۱۳۸۸ شروع شده و هم اکنون با پیشرفیت حدود ۸۰ درصد در حال اجراست.

نادر تقی‌زاده افزود: برای احداث سد تاکنون ۳۳ میلیارد ریال از محل اعتبارات سفر سال گذشته رئیس جمهور اختصاص یافته و برای تکمیل آن ۳۰ میلیارد ریال دیگر نیز مورد نیاز است.

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه این سفر قرار است در جمع فعالان ونخبگان کشاورزی شهرستان خلخال در فرمانداری این شهرستان حضور یابد.منبع اخبار

به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل با بهره برداری از این سد اراضی زراعی روستای۲۰۰ خانواری بلیل خلخال به مساحت ۱۰۰ هکتار به سامانه های نوین آبیاری از محل آب این سد تجهیز می‌شود.

 به گزارش مجله خبری کشاورزی سید جواد ساداتی نژاد صبح امروز با استقبال سیدحامد عاملی استاندار اردبیل وارد این استان شد.

وی در ادامه به شهرستان خلخال در جنوب استان سفر کرد و از سد نیمه کاری معیشتی روستای گوراسراب بازدید کرده و در جریان آخرین وضعیت پیشرفت این طرح نیمه تمام قرار گرفت.