پایانه صادراتی جیرفت با کلاس جهانی آماده شد/ از بازدید استاندار تا درخواست‌ها برای طرح در سفر دولت - مجله خبری کشاورزی

پایانه صادراتی جیرفت با کلاس جهانی آماده شد/ از بازدید استاندار تا درخواست‌ها برای طرح در سفر دولت

این بازدید پیش از عزیمت به شهرستان های کهنوج، فاریاب و عنبرآباد به همراه نماینده جیرفت و عنبرآباد، امام جمعه و سرپرست فرمانداری جیرفت و برخی از مسئولان محلی انجام شد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان در حاشیه بازدید استاندار از پایانه صادراتی محصولات کشاورزی و گلخانه ای جیرفت گفت: این پایانه سالانه ظرفیت سورتینگ، بسته بندی و صادرات ۷۰ هزار تن محصولات کشاورزی و گلخانه ای را دارد.

مسلم مروجی فرد افزود: برآورد اعتبارات مورد نیاز اولیه برای احداث پایانه صادراتی جیرفت ۱۴۰ میلیارد تومان بود که اکنون با حدود ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار تکمیل شده است.

وی اظهار داشت: پایانه صادراتی محصولات کشاورزی و گلخانه ای جیرفت برای ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم ایجاد اشتغال کرده است.

وی تصریح کرد: ماشین آلات مورد نیاز کارخانه صادراتی محصولات کشاورزی و گلخانه ای جیرفت ماه قبل نصب شده و اکنون آماده بهره برداری است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان اظهار داشت: با توجه به ضرورت احداث این پایانه و تولید سالانه چهار و نیم میلیون تن انواع محصولات کشاورزی این پایانه با برندهای مورد قبول بازارهای جهانی وارد مدار می شود.

وی با بیان اینکه جای پایانه صادراتی محصولات کشاورزی و گلخانه ای جیرفت در جنوب کرمان احساس می شد گفت: احداث این پایانه یکی از مطالبات اهالی این منطقه بوده است و این طرح از فصل جدید برداشت محصولات کشاورزی به بهره برداری می رسد.

وی گفت: درخواست دریافت تسهیلات ۱۰۰ میلیارد تومانی در سفر رییس جمهور برای خرید محصولات کشاورزی و گلخانه ای ارائه خواهد شد.

به گزارش مجله خبری کشاورزی بازدید از مجتمع معدنی تیتانیوم، دیدار با خانواده شهدا، دیدار با طلاب حوزه علمیه برادران و شرکت در شورای اداری کهنوج از دیگر برنامه های استاندار کرمان در کهنوج اعلام  است.

وی بعد از آن، سفر به فاریاب و عنبرآباد را در برنامه های کاری خود دارد.منبع اخبار

مختصات پایانه

به گزارش خبرنگار مجله خبری کشاورزی، محمدمهدی فداکار که برای دیدار با مردم و مدیران چند شهرستان جنوب استان به این منطقه رفته ابتدا از طرح پایانه صادراتی جیرفت بازدید کرد.

وی در جریان آخرین مسایل و نیازهای  این طرح بزرگ که با ۳۰۰ میلیارد تومان آماده افتتاح شده قرار گرفت.