پست زمینه رونق کسب و کار روستایی در کرمانشاه را فراهم می کند - مجله خبری کشاورزی

پست زمینه رونق کسب و کار روستایی در کرمانشاه را فراهم می کند

«سعدی نقشبندی» افزود: با تغییر فضای کسب کار انتظارت و نیازهای مردم تغییر کرده است، از این رو تجارت الکترونیکی می تواند نیازهای مردم را مرتفع کند و راه خوبی برای عرضه بدون واسطه محصولات تولید کنندگان باشد.

وی به تفاهمنامه پست با شهرداری و دهیاری ها اشاره کرد و اظهار داشت: در این راستا دوره آموزشی برای دهیاران برگزار می شود تا بتوانیم به خوبی از ظرفیت تفاهم نامه امضا شده استفاده کنیم.

فرماندار جوانرود یادآورشد: توسعه تجارت الکترونیک در راستای توسعه اشتغال در روستاها، کمک به جلوگیری از مهاجرت روستائیان و توسعه اشتغال روستایی نقش بسزایی خواهد داشت.

به گزارش روز جمعه مجله خبری کشاورزی، «حمید رضا فتاح» در دیدار با فرماندار جوانرود، اظهارداشت: اکنون سامانه روستا بازار بستر مناسبی را برای دسترسی آسان تولیدکنندگان صنایع دستی و محصولات کشاورزی و دامی به بازارهای داخلی برای فروش بدون واسطه را ایجاد کرده است.

وی اظهار داشت: روستا بازار الکترونیکی این امکان را فراهم ساخته تا تولیدکنندگان صنایع دستی و محصولات بومی و محلی بتوانند پس از ثبت نام در این سامانه غرفه‌ای به شکل مجازی برای خود افتتاح کنند و مانند فضای واقعی به فروش تولیدات خود بپردازند.

فرماندار جوانرود نیز در این نشست با اشاره به اهمیت گسترش روستا بازار گفت: با راه اندازی روستا بازار شاهد توسعه اقتصادی در روستاها خواهیم بود.

شهرستان جوانرود با بیش از ۷۵ هزار نفر در ۸۶ کیلومتری شمال غرب کرمانشاه واقع شده است.منبع اخبار

مدیرکل پست استان کرمانشاه با بیان اینکه ۸۰ درصد مکان های استان ژئوکددارشده اند، گفت:  احراز هویت مکانی نیاز ضروری است و اگر فردی برای جابجایی کالا کدپستی تعیین نکند، قاچاق محسوب می شود.