اخبار

پیش‌بینی تحویل ۹ میلیون تن گندم در سال جاری

وی با اشاره به اینکه امسال پیش بینی می‌کنیم که ۹ میلیون تن گندم تحویل  دولت داده شود گفت: امروز اعتقاد داریم و اجازه نمی‌دهیم تصمیمات خلق الساعه مانع تولید شود.

رییس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: امسال پیش بینی می‌کنیم که ۹ میلیون تن گندم تحویل  دولت داده شود.

عسکری با اشاره به ایجاد شورای قیمت‌گذاری برای تعیین قیمت خرید تضمینی محصولات گفت:در گذشته شورای اقتصاد قیمت‌های محصولات کشاورزی را تعیین می کرد. یعنی تصمیم گیری از بالا به پایین بود. ولی شورا را تشکیل دادیم  که بدون دغدغه قیمت‌ها را تعیین کند. در فروردین ماه به حضور وزیر جهاد کشاورزی آنالیز همه استان‌ها را گرفتیم و با سود واقعی برای کشاورز به قیمت  ۱۷ هزارتومان برای گندم رسیدیم.

انتهای پیام

https://www.isna.ir/news/1402042013128/%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D9%88%DB%8C%D9%84-%DB%B9-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D9%86%D8%AF%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%AC%D8%A7%D8%B1%DB%8C

به گزارش ایسنا ، محمدجواد عسکری در دومین همایش صنعت لبنیات با بیان اینکه امنیت غذایی یکی از مباحث جدی در دنیا است، گفت: هر کشوری در راستای دستیابی به امنیت غذایی با نقشه راه مسیر خود را پیش می برد.

وی در پایان گفت: در بخش صادرات نتوانستیم بازاریابی خوبی انجام دهیم. اگر به خوبی بازاریابی کنیم کشورهای دیگر نمی‌توانند بازارهای ما را تصاحب کنند.

رییس کمیسیون کشاورزی مجلس اضافه کرد: از زمان ورود به مجلس به حوزه تقنینی صادرات توجه کردیم. زیرا کشوری هستیم که ظرفیت‌های ارزشمندی در حوزه محصولات کشاورزی داریم و جمعیت حدود ۵۰۰ میلیون نفری اطراف علاقمند به محصولات ما هستند و اگر در این راستا اقداماتی انجام دهیم در بخش ایجاد اشتغال و ارزآوری اقدامات بزرگی انجام خواهد شد. بنابراین در این راستا قوانین مندرس و کهنه را به روز کردیم.

رییس کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه اگر هزارتومان در بخش تغذیه هزینه کنیم نیاز نیست ۱۰ برابر آن را به درمان اختصاص دهیم، گفت:آمادگی داریم در بخش صادرات بیشتر، تولید باکیفیت تر و استفاده از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری نقطه نظرات تولیدکنندگان را بدانیم.

وی همچنین در خصوص مباحث مطرح شده پیرامون قیمت‌گذاری دستوری گفت: در این باره جلسات متعددی برگزار کردیم و هنوز هم آمادگی داریم که در کمیسیون کشاورزی مجلس جلساتی برگزار کنیم و نقطه نظرات تولیدکننده‌ها را بشنویم.

وی ادامه داد:کشور ما به دلیل تنوع اقلیمی در بخش کشاورزی بزرگترین بخش خصوصی است. این بخش ۴.۵ میلیون بهره‌بردار دارد و ۳۰ درصد اشتغال کشور مربوط به این حوزه است.