اخبار

پیشنهاد تصویب آیین‌نامه حمایت از برگزیدگان بخش کشاورزی در هیات دولت

ابراهیمی اضافه کرد: در این دوره ۱۱ نفر از کشاورزان برگزیده را زنان تشکیل می‌دهند و برای نخستین بار یک بهره‌بردار زن توانست در تولید ذرت علوفه‌ای به عنوان کشاورز نمونه، انتخاب شود.

معاون آموزش و ترویج سازمان تات گفت: مهمترین معیارهای انتخاب ۳۸ گندمکار پیشرو از جمله استفاده از فناوری‌های نوین، پایداری تولید، اجرای کشاورزی حفاظتی، میزان عملکرد در واحد سطح، خلاقیت و نوآوری، رعایت تناوب و مشارکت در فعالی‌ های تحقیقاتی و آموزشی هستند.منبع اخبار وی، میانگین سنی کشاورزان برگزیده را حدود ۴۸ سال (۴ سال جوانتر از متوسط سنی کشاورزان کل کشور) اعلام کرد.

 معاون آموزش و ترویج سازمان تحقیقات کشاورزی گفت: ۸۱.۲ درصد برگزیدگان بخش کشاورزی در این دوره دارای مدرک تحصیلی دیپلم به بالا و حدود ۵۰ درصد دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر دارند.

به گزارش مجله خبری کشاورزی از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، « عطاالله ابراهیمی» امروز دوشنبه در حاشیه همایش آغاز سال زراعی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ و تجلیل از کشاورزان برگزیده و پیشرو که در مرکز همایش‌ های بین‌المللی اجلاس سران در تهران برگزار شد، افزود: ۱۷۱ کشاورز برگزیده و ۳۸ گندمکار پیشرو طی مراسمی در همایش آغاز سال زراعی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ با حضور رییس جمهوری و وزیر جهاد کشاورزی تجلیل و تندیس، لوح تقدیر و مدال یادبود دریافت کردند.

وی خلاقیت و نوآوری، بهره‌وری در مصرف آب و نهاده‌های کشاورزی، کارآفرینی، میزان عملکرد تولید در واحد سطح، کیفیت تولید، کاهش استفاده از سموم شیمیایی، استفاده از فناوری‌های نوین و ارتباط با موسسه‌های تحقیقاتی و علمی، بازارمحور بودن و برندسازی برای محصولات تولیدی و مشارکت‌جویی در تعاونی‌ها و تشکل‌ها را از شاخص‌های ارزیابی و انتخاب کشاورزان برگزیده ملی برشمرد.

معاون آموزش و ترویج سازمان تحقیقات کشاورزی (تات) اظهارداشت: ۱۷۱ کشاورز در سطح ملی در ۱۵۰ رشته و از میان ۲۷ هزار داوطلب در سراسر کشور پس از ارزیابی و بررسی به عنوان نمونه انتخاب و معرفی شدند.