کارخانه فرآورده‌های گیاهان دارویی با حضور وزیر جهادکشاورزی در شیروان افتتاح شدکارخانه فرآورده‌های گیاهان دارویی با حضور وزیر جهادکشاورزی در شیروان افتتاح شد

به گزارش مجله خبری کشاورزی، این کارخانه شامل بسته بندی گلاب و عرقیات گیاهی، بسته بندی اسانس خوراکی، شربت از گیاهان(عصاره، دانه، عرقیات و غیره)، اسانس طبیعی مورد مصرف در صنایع غذایی، انواع روغن خام گیاهی، بسته بندی انواع گیاهان دارویی و انواع عرقیات گیاهی با ظرفیت تولید سالانه ۲۴۰ تن است.

عملیات ساخت این کارخانه در زمینی به مساحت ۲ هزار مترمربع  با زیربنا ۸۰۰ مترمربع از سال ۹۸ آغاز شد که با افتتاح آن برای ۷ نفر اشتغالزایی شد.

میزان سرمایه گذاری ثابت این طرح، ۵۳.۵ میلیارد ریال بوده و مبلغ  ۱۴.۵ میلیارد ریال تسهیلات از محل اشتغال پایدار روستایی با عاملیت صندوق کارآفرینی امید پرداخت شده و مبلغ ۳۹ میلیارد ریال آورده متقاضی است.

وزیر جهاد کشاورزی برای کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی هشت پروژه و بررسی وضعیت کشاورزی خراسان شمالی امروز پنجشنبه( ۱۰ شهریورماه) به این استان سفر کرد.

کشت گیاهان دارویی فرصتی مناسب برای اشتغالزایی جوانان و مردم روستاهای شهرستان شیروان است که این فرصت تبدیل به پتانسیل و ظرفیت برای علاقه مندان به کسب و کارهای روستایی شده است.

شهرستان شیروان ۴۰۰ هزار هکتار مساحت دارد که ۲۹۰ هزار هکتار آن به صورت منابع طبیعی تجدید شونده و ۱۱۰ هزار هکتار مستثنیات قانونی اشخاص شامل زمین های زراعی، باغ، جاده و محدوده روستاها و شهرهاست.

این شهرستان دارای ۶۰۰ هکتار زعفران و ۱۶۱ هکتار گیاه دارویی زیره سبز، گل محمدی، گل گاو زبان، اسطوخودوسو باریجه است.

استان خراسان شمالی دارای ۱۰۷ واحد صنعتی است که از این تعداد، ۶۲ واحد صنعتی فعال و ۲۴ واحد نیمه فعال است.منبع اخبار