اخبار

کالاهای اساسی از لحاظ پایداری و تامین در وضعیت مطلوبی قرار دارد

ساداتی نژاد با اشاره به اینکه در سفر اخیر رییس جمهور به استان نیز در بخش کشاورزی توسعه شهرک های گلخانه ای مورد تاکید قرار گرفت، گفت: در شهرستان ملکان زیرساخت های لازم برای ایجاد شهرک  گلخانه ای از قبیل آب، برق و گاز فراهم شده است و مشکلی در این خصوص وجود ندارد. 

وی همچنین در خصوص ظرفیت های کشاورزی شهرستان ملکان، گفت: این شهرستان به عنوان منطقه هدف و قطب کشاورزی در استان آذربایجان شرقی مطرح است. و با افزایش سرمایه گذاری شاهد توسعه بیشتر بخش مشاورزی در این شهرستان خواهیم بود.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به کمبود آب در کشور به خصوص در زمینه کشاورزی گفت: توسعه شهرک گلخانه ای می تواند گام موثری در این زمینه باشد و همت دولت هم بر این اساس قرار گرفته  است. 

به گزارش مجله خبری کشاورزی، وزیر جهاد کشاورزی در جریان سفر یک روزه به استان آذربایجان شرقی، از کانال آبیاری مبارک شهر و شبکه‌های فرعی سد شهید کاظمی شهرستان ملکان بازدید و کانال یولقونلوی جدید ،قندهار ویوزباشکندی را نیز کلنگ زنی کرد.
وزیر جهادکشاورزی همچنین در این سفر از شهرک گلخانه ای ملکان که در ۶۰ هکتار در حال احداث است بازدید و در جریان روند احداث این شهرک قرار گرفت.

سیدجواد ساداتی نژاد سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار مجله خبری کشاورزی در ملکان امنیت غذایی را مهم ترین موضوع در دنیا دانست و خاطرنشان کرد: اکنون در دنیا با افزایش قیمت کالاهای اساسی و سهمیه بندی این کالاها مواجه هستیم اما در ایران در مورد تامین کالاها و تولیداتی مثل گندم، گوشت قرمز، گوشت سفید و نهاده های دامی هیچ مشکلی وجود ندارد. 

در سفر ساداتی نژاد به آذربایجان شرقی، معاونین و مدیران کل وزارتخانه جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی او را همراهی کردند. منبع اخبار