اخبار

کمباین‌سازی‌های کشور برای ارتقا و صادرات محصولات خود برنامه ریزی کنند

به گزارش روز یکشنبه مجله خبری کشاورزی از وزارت جهاد کشاورزی، «مالک رحمتی» در مراسم امضای تفاهم‌نامه توسعه ناوگان کمباین غلات افزود: امنیت غذایی که ذیل اقتصاد مقاومتی و یکی از سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری است از اولویت‌های آستان قدس رضوی است.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: ما تجربه‌ای در بازسازی کمباین‌های کهنه داریم و با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانیم با هزینه کمتر، بهره‌وری و کارایی بیشتر به دست آوریم.

وی ابراز امیدواری کرد با انعقاد این تفاهم‌نامه مشکل برداشت مکانیزه غلات حل شود و این کمباین‌ها به دانش روز مجهز شوند.

رحمتی به فعالیت‌های آستان قدس رضوی در حوزه بذر و نهال اشاره و تصریح کرد: ورود دانش و علوم پایه به بذر از اولویت‌های آستان قدس رضوی است و ما می‌توانیم بازوی کمکی برای وزارت جهاد کشاورزی در حوزه بذر باشیم.منبع اخبار

رحمتی در همین حال بر استفاده از دانش و فناوری‌های روز به منظور ارتقای کمباین‌های برداشت غلات تاکید و تصریح کرد: ما باید به صادرات این محصولات نیز فکر کنیم.

 قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی اظهار داشت: کمباین‌های کشور مربوط به یک یا دو دهه گذشته هستند و ضروری است برای کاهش ضایعات و افزایش بهره‌وری، ارتقا پیدا کنند.

وی بیان داشت: کمباین سازی ایران باید از ظرفیت‌های مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی و مرکز دانش‌بنیان ریاست جمهوری استفاده کند و ما نیز به ارتقای کیفیت کمباین‌های فعلی کمک خواهیم کرد.