اخبار

کود ارگانیک چیست؟ خبرگزاری ایلنا

این مواد شیمیایی می توانند به عمق خاک نفوذ کرده و آب های زیرزمینی را آلوده کند. حضور این مواد شیمیایی در آب ها، باعث افزایش رشد گیاهان آبزی می شود. این گیاهان زمانی که می میرند برای تجزیه به اکسیژن نیاز دارند، در نتیجه اکسیژن موجود در آب برای ادامه حیات ماهی ها و سایر موجودات آبزی تمام می شود.

کود پتاسیم:

آشنایی با انواع مشکلات و بیماری های دیفن باخیا و آموزش راه های درمان آن دیفن باخیا با تنوع رنگی بالا و وریته های بسیار زیبای خود از جم… به عنوان کاتالیزور در گیاه عمل می‌کند، که با ضعیف کردن agriculture-na.ir ریشه گیاه عمر آن را کوتاه می‌کند. موجب نرم شدن بیش از حد ساختار گیاه شده و در نهایت گیاه را در برابر تنش‌ها نا توان می‌سازد. ساختمان و مواد تشکیل دهنده خاک را تضعیف کرده و تغییر می‌دهد.

پیش بینی می‌شود تا سال 2050 که جمعیت جهانی تا میزان 9.6 میلیارد افزایش پیدا می‌کند و میزان مصرف کود‌های مصنوعی و شیمیایی نیز بیش تر می‌شود. فسفر موجود در کود شیمیایی به رشد سریع ریشه و تشکیل دانه در گیاهان کمک می کند. کود شیمیایی ظرفیت نگهداری آب گیاهان را بهبود می بخشد و عمق و رشد ریشه را افزایش می دهد.

چگونگی استفاده از فواید کود مرغی فراوری شده

متأسفانه در گذشته محصولات حاوی باکتری‌های بی‌هوازی یا مخمرها تولید می‌شدند. درست است که فعالیت این باکتری‌ها در کشاورزی می‌تواند یکسری تغییراتی را ایجاد کند اما امروزه علم ثابت می‌کند که استفاده مستمر از این نوع محصول می‌تواند خطراتی را به دنبال داشته باشد. از جمله این خطرات می‌توان به افزایش CO2 کره زمین و دیگر مشکلات اشاره کرد. کلیپی که در ادامه مشاهده خواهید کرد توسط تیم علمی شرکت دانش بنیان خوشه پروران زیست فناور ( با برند دایان ) تهیه و در اختیار شما قرار داده شده است تا شناخت کاملی از انواع کودهای کشاورزی کسب کنید. اگر این کلیپ را با دقت مشاهده کنید، قدم بسیار بزرگی رو به موفقیت در کشاورزی تان برداشته اید. در پایان اگر شما عزیزان هم در زمینه ی کوددهی و تغذیه گیاهان آپارتمانی سوال و یا تجربه ای دارید آن را با ما به اشتراک بگذارید.

کود حیوانی قدیمی تازه مرغوب

این ماده بدلیل داشتن دو ماده مغذی کلسیم و نیتروژن به عنوان نمک مضاعف شناخته می‌شود. نیترات آمونیوم نیز به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. ۳- ناخالصی ایی بنام بورت در کود اوره وجود دارد که باعث تخریب در ساختار گیاه میشود اما در صورت استفاده درست از این کود میتوان استفاده لازم را از آن برد. همانطور که میدانیم کود اوره به خودی خود و در خالت عادی فاقد هرگونه خطر برای انسانها حیوانات و محیط زیست می باشند و خطراتی که در برای آن ذکر شه بدلیل واکنش هاییست که بر روی آن انجام می گیرد.

منبع پتاسیم از کلرید پتاسیم، یکی از اجزای اصلی پتاس به دست می آید. جزء فسفر با استفاده از گوگرد، زغال سنگ و سنگ فسفات ساخته می شود. از 2 میلی‌لیتر در لیتر به مدت 1-6 هفته در دوره‌ی گل‌دهی گیاهان استفاده کنید.