اخبار

گیربکس هلیکال گروه صنعتی سوکا صنعت خريد و فروش انواع الکتروموتور و الکترو گيربکس-شهباز موتور

پوسته گیربکس هلیکال عموماً پوسته آلومینیوم یا پوسته چدن است و بنا به نوع مصرف این گیربکس ها میتوانند در انواع گیربکس هلیکال پایه دار، گیربکس هلیکال فلنچ دار و ترکیب پایه و فلنچ مورد استفاده قرار گیرند. گیربکس های شافت مستقیم یا هلیکال sew به دلیل دامنه بالا محل گشتاور،به طور گسترده ای در بخش های مختلف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. گیربکس های هلیکال فلنج دار برای موارد عمود نصب مانند میکسرها و گیربکس هلیکال پایه دار بیشتر در خطوط انتقال مواد مورد استفاده قرار می گیرد.

گیربکس هلیکال یکی دیگر از انواع گیربکس صنعتی می باشد که به عنوان گیربکس شفت مستقیم یا Bevel Helical هم معروف است و برخلاف گیربکس حلزونی و مکعبی، دارای راندمانی بیش از ۹۰ در صد است. در ساختار درونی گیربکس حلزونی و مکعبی، فقط از یک نوع چرخ دنده استفاده شده است، اما در گیربکس هلیکال اجزاء تشکیل دهنده متغیر هستند و گاهاً متناسب با کاربرد و میزان انتقال دور به صورت چند محوره تولید می شوند. در بعضی موارد نیز به صورت پینیون (دو چرخ دنده عمود برهم) تولید می شوند که علاوه بر توانایی انتقال گشتاور قادر به تغییر جهت ۹۰ درجه گشتاور ورودی هستند.

برخی از سازندگان گیربکس صنعتی پیشرو حرفه ای در سراسر جهان وجود دارند. آنها در تولید گیربکس های صنعتی مختلف مانند گیربکس هلیکال، گیربکس کرم ، گیربکس سیاره ای و موتور دنده تخصص دارند. در این پست به گیربکس حلزونی و اصل کار، کارایی و کاربردهای آن با جزئیات بیشتری می پردازیم. در صنعت امروز گیربکس شافت مستقیم از اهمیت بالایی برخوردار است، که خرابی و نیاز به تعمیر آن هزینه زیادی را بدلیل توقف چرخه تولید به مصرف کننده تحمیل می کند. از این رو برای جلوگیری از خرابی گیربکس و از سرویس خارج شدن آن بهتر است ابتدا از خرابی گیربکس تا حد امکان پیشگیری کرد و این مهم با توجه به شرایط و بازرسی مرتب موتور گیربکس تا حد زیادی امکان پذیر است. این گیربکس دارای محدوده گشتاور قابل انتقال تا ۱۸۰۰۰ نیوتون متر بوده و همچنین دارای محدوده توان ورودی تا ۲۵۰ کیلو وات می‌باشد.

گیربکس هلیکال گروه صنعتی سوکا صنعت خريد و فروش انواع الکتروموتور و الکترو گيربکس-شهباز موتور

طراحی گیربکس صنعتی در این شرکت مطابق با آخرین استانداردها بوده و جلب رضایت مشتریان گرامی از اولویت های این شرکت است. به منظور جلوگیری از برگشت پذیری خروجی ترمز دارند و در ورودی و خروجی دارای فلنچ است. گیربگسهای شافت مستقیم در صنایع مختلفی از جمله فولاد ، نساجی ، معدنی ، بسته بندی ، بالابر ، سیمان ، انتقال مواد ، غذایی و آشامیدنی ، چوب ، لاستیک ، پلاستیک و سایر صنایع مرتبط کاربرد دارد. این نوع گیربکس ها که به نام شافت مستقیم نیز شناخته می شوند به دلیل شکل چرخ دنده های ( مورب شکل و هلیکال ) توان تحمل فشار بالایی دارند و همچنین میزان صدای آنها کمتر است.

تعمیر گیربکس هلیکال

یکی از مزایا استفاده از گیربکس هلیکال ، این است که در حالی که چرخش محور خروجی نسبت به محور ورودی بسیار کمتر است قدرت در خروجی چند برابر قدرت در ورودی است. گیربکس هلیکال نیز همانند گیربکس معکبی و حلزونی هم به صورت فلنچ دار و هم به صورت بدون فلنچ تولید می شود. در موارد فلنچ دار, گیربکس به صورت مستقیم با منبع تولید توان( الکتروموتور) کوپل می شود، برخلاف موارد فلنچ دار در تیپ های بدون فلنچ، گیربکس با تسمه پولی و چرخ زنجیر به منبع تولید توان(الکتروموتور) متصل می شوند. به طور معمول الکتروموتور الکتروژن بهترین گزینه برای کوپل شدن با گیربکس هلیکال است. گیربکس هلیکال چیست؟ گیربکس های صنعتی در صنایع مختلف در مقیاس کوچک و بزرگ به کار می روند و کاربردهای گسترده ای دارند.

معرفی کلی گیربکس هلیکال

برخلاف دنده‌های چرخ دنده، دنده‌های هلیکال و گیربکس هلیکال هر دو ظرفیت اجرای عملیات آرامی دارند. پس زمانی‌که در طول کار دو دندانه شروع به فعالیت می‌کنند، ارتباط در یک انتها به‌آرامی شروع می‌شود و زمانی‌که به نهایت فعالیت خود می‌رسد، همچنان متصل می‌ماند. یکی دیگر از مهمترین ویژگی های این نوع گیربکس قدرت و توان گسترده آن است.

چرخش کامل یک دنده برروی دنده دیگر بدون لیز خوردن (هرز چرخیدن) می باشد. سرعت خروجی گیربکس بول هلیکال به سرعت حرکت این دنده ها بستگی دارد. دنده ها در حالت bevel ممکن است در هر زاویه ای نسبت به سطح قرار داشته باشند ، این حالی است که دندانه های کرانویل با یک زاویه ۹۰ درجه نسبت به سایر دنده هاست متمایز شده اند.

نحوه نصب انواع گیربکس هلیکال

(البته این گیربکس ها سایز کوچک و گیربکس های حلزونی احتیاجی به تعویض روغن در طول کارکردشون ندارند). در این نوع گیربکس، بلبرینگ شفت‌ها باید بتوانند نیروهای قابل‌توجهی را پشتیبانی گیربکس دنده هلیکال کنند. اگر در زمینه گیربکس هلیکال تخصصی ندارید، می‌توانید با مشاوران متخصص بازرگانی نیلویی در ارتباط باشید و نهایت استفاده را ببرید. لیست قیمتی از برندهای مختلف از گیربکسی که انتخاب کردید رو تهیه کنید. گیربکس هلیکال به همراه گلدانی خروجی به یاتاقان‌های تقویت شده مجهز هستند.

  • برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد helical gears میتوانید این صفحه را مطالعه کنید.
  • در صورت نیاز برای اطلاع از قیمت گیربکس هلیکال می-توانید به سایت کالا صنعتی مراجعه کنید.
  • یک جفت چرخ دنده مارپیچ، زاویه مارپیچ یکسانی دارند، اما حرکت مارپیچ آنها در دو جهت مخالف است.
  • با استفاده از آرایش دابل چرخ دنده ها نیروهای رانش را از بین می برد و امکان همپوشانی بیشتر دندانه ها و عملکرد روان تر را فراهم می آورد.