۲۱ هزار میلیارد ریال اعتبار برای حمایت از کشاورزی محلات تخصیص یافت۲۱ هزار میلیارد ریال اعتبار برای حمایت از کشاورزی محلات تخصیص یافت

سید جواد ساداتی نژاد روز جمعه همزمان با سفر رییس جمهور و هیات دولت به استان مرکزی در حاشیه بازدید از دهکده گل محلات افزود: علاوه بر این ۳۰ هزار میلیارد ریال نیز تسهیلات برای کشاورزان و گلخانه‌داران این منطقه در نظر گرفته شده که در اسرع وقت تامین و پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: شهرستات محلات از ظرفیت‌های ارزشمندی در حوزه گل و گیاه و گیاهان دارویی برخوردار است و منابع انسانی خلاق و کارآمد و توانمندی در حوزه فعالیت می‌کنند.

وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: تلاش‌های خوبی در سال‌های گذشته از سوی نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی و مسئولان استانی و محلی در جهت کامل کردن زنجیره بخش علمی و زیرساختی در منطقه انجام شده که جای تقدیر دارد.

ساداتی نژاد بیان کرد: ایجاد شهرک و دهکده گل و گیاه یک فرصت ارزشمندی برای منطقه و کشور است که باید با حمایت از این مجموعه به خصوص نمایشگاه و پایانه صادراتی زمینه صادرات هر چه بیشتر گل و گیاه را فراهم کنیم.

وی اضافه کرد: مجموعه ای از تنوع حمایت‌هایی که در این سفر دیده شده که می تواند منشاء تحول حوزه کشاورزی در این منطقه باشد.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: به طور کلی کشاورزی استان مرکزی با وجود کمبود آب و با کشت گونه‌های مقاوم گیاهی و کم‌آب‌بر خوب توانستند با شرایط سازگاری پیدا کنند.

ساداتی نژاد افزود: تلاش می‌کنیم در این سفر در حوزه افزایش بهره‌وری آب در منطقه و توسعه گلخانه و استفاده از الگوی کشت مناسب گام‌های بلندی برداشته شود.

به گفته وی در حوزه صنایع تبدیلی و دامداری استان مرکزی کمبودهایی وجود دارد که باید جبران شود. 

رییس جمهور و هیات دولت در جریان بیست و نهمین سفر استانی خود امروز ( جمعه) به استان مرکزی سفر کرداند. منبع اخبار