۳۲ قرارگاه محرومیت‌زدایی دامپزشکی در استان‌ها تشکیل شد - مجله خبری کشاورزی

۳۲ قرارگاه محرومیت‌زدایی دامپزشکی در استان‌ها تشکیل شد

اجلاسیه ملی جهادگران ۱۳ شهریور امسال همزمان با سالروز حضور مقام معظم رهبری در فردوس پس از زلزله سال ۱۳۴۷ و ارائه خدمات جهادی به زلزله‌زدگان این منطقه، برگزار می‌شود.منبع اخبار

مشاور رئیس سازمان دامپزشکی در احیا و توسعه جهاد دامپزشکی گفت: قرارگاه محرومیت‌زدایی دامپزشکی کشور رزمایش‌های تخصصی استانی، منطقه‌ای و ملی را انجام داده یا در دست انجام است.

وی گفت: نتیجه همه این تلاش‌ها خروجی امنیت غذایی، زیستی و ملی در کشور است.

مراسم افتتاحیه رزمایش بزرگ جهاد دامپزشکی امروز با حضور استاندار خراسان جنوبی، رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور و جمعی از مسوولان و جهادگران در سالن غدیر بیرجند برگزار شد و گروه‌های جهادی به ۱۱۵ منطقه روستایی و عشایری استان اعزام می‌شوند.

وی با بیان اینکه سه هزار جهادگر در این رزمایش‌ها حضور پیدا کرده‌اند افزود: هدف‌گذاری ما حضور و فعالیت ۴۲ هزار نفر دامپزشک و پیراپزشک کشور در رزمایش‌های قرارگاه محرومیت‌زدایی دامپزشکی است.

مشاور رئیس سازمان دامپزشکی کشور اظهار داشت: تلاش بر این است محصولات دامی ایران به ۴۵ کشور انجام شود و بعد از ۶ سال ارسال محصولات طیور ایران به کشور عراق از سرگیری شده است.

وی اظهار داشت: ماموریت اول قرارگاه محرومیت‌زدایی دامپزشکی، الحاق گروه‌های جهادی تخصصی در کشور به قرارگاه و پرهیز از جزیره‌ای عمل کردن است.

برنامه‌های اجلاسیه ملی جهادگران با عنوان “جهاد مقدس” از سوم شهریور با حضور گروه‌های جهادی خدمت‌رسان در شهرستان فردوس و استان خراسان جنوبی آغاز شد و ادامه دارد.

وی با بیان اینکه تمامی خدمات ارائه شده به دامداران رایگان است افزود: درخصوص ماموریت مبارزه با بیماری‌ها توفیقاتی حاصل نشده بود که با پیگیری‌ها و تلاش‌های صورت گرفته در سازمان بهداشت جهانی رتبه ایران سبز شده و بین ۹ کشور سبز دنیا قرار گرفته‌ایم.

خورشیدوند گفت: دستگاه‌های همکار در حوزه دامپزشکی، فعالیت‌هایی داشتند و همه این فعالیت‌های جهادی در قرارگاه طرح و برنامه‌ریزی می‌شود.

رزمایش بزرگ جهاد دامپزشکی در آستانه اجلاسیه ملی جهادگران با حضور بیش از ۱۶۰ جهادگر استان‌های مختلف کشور در حوزه تخصصی دامپزشکی از امروز (جمعه) در استان خراسان جنوبی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مجله خبری کشاورزی، محمد مهدی خورشیدوند روز جمعه در مراسم آغاز رزمایش بزرگ جهاد دامپزشکی در خراسان جنوبی، افزود: این قرارگاه‌ها با ۲ ماموریت ویژه تشکیل شده و مسئول و اعضای آن جهادگران دامپزشکی هر استان هستند.