۳۲ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی شادگان زیر کشت پاییزه می‌رود ۳۲ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی شادگان زیر کشت پاییزه می‌رود 

جمشید اسلامیان روز چهارشنبه در گفت‌گو با خبرنگاران بیان کرد: کشت انواع محصولات پاییزه شامل گندم، جو ، کلزا و سبزیجات در سطح زمین‌های کشاورزی شهرستان شادگان از نیمه دوم شهریور آغاز می‌شود.

وی افزود: عمده‌ محصول پاییزه شادگان گندم است و پیش‌بینی می شود ۲۵ هزار هکتار گندم، بیش از چهار هزار هکتار جو و ۲ هزار هکتار کلزا زیر کشت این محصولات قرار گیرد.

مدیر جهاد کشاورزی شادگان با بیان اینکه یکی از سیاست‌های مهم دولت و وزارت جهاد کشاورزی در بخش کشت پاییزه، کشت سه محصول گندم و کلزا و جو است گفت: نهاده‌های مورد نیاز در اختیار کشاورزان این شهرستان قرار می‌گیرد.

اسلامیان ادامه داد: شهرستان شادگان با تولید محصولاتی همچون خرما ، گندم، جو ، کلزا و سبزیجات از قطب‌های کشاورزی خوزستان بوده و نقش به سزایی در این بخش دارد.

شهرستان شادگان دارای ۱۳ هزار و ۶۰۰ هکتار نخلستان با ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر نخل است که از این سطح ۱۰ هزار هکتار آن بارور و سه هزار و ۶۰۰ هکتار آن غیر بارور است.

شادگان یکی از مراکز عمده تولید انواع خرما با بیش از ۵۷هزار هکتار اراضی قابل کشت است استعمران، گنطار ، بریم، برحی، اشگر از انواع خرمای تولید در شادگان است. 

شهرستان شادگان در جنوب خوزستان در انتهای حوضه رودخانه مارون- جراحی قرار دارند.منبع اخبار