اخبار

۳۲ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی شادگان زیر کشت پاییزه می‌رود 

شهرستان شادگان دارای ۱۳ هزار و ۶۰۰ هکتار نخلستان با ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر نخل است که از این سطح ۱۰ هزار هکتار آن بارور و سه هزار و ۶۰۰ هکتار آن غیر بارور است.

مدیر جهاد کشاورزی شادگان با بیان اینکه یکی از سیاست‌های مهم دولت و وزارت جهاد کشاورزی در بخش کشت پاییزه، کشت سه محصول گندم و کلزا و جو است گفت: نهاده‌های مورد نیاز در اختیار کشاورزان این شهرستان قرار می‌گیرد.

اسلامیان ادامه داد: شهرستان شادگان با تولید محصولاتی همچون خرما ، گندم، جو ، کلزا و سبزیجات از قطب‌های کشاورزی خوزستان بوده و نقش به سزایی در این بخش دارد.

جمشید اسلامیان روز چهارشنبه در گفت‌گو با خبرنگاران بیان کرد: کشت انواع محصولات پاییزه شامل گندم، جو ، کلزا و سبزیجات در سطح زمین‌های کشاورزی شهرستان شادگان از نیمه دوم شهریور آغاز می‌شود.

شهرستان شادگان در جنوب خوزستان در انتهای حوضه رودخانه مارون- جراحی قرار دارند.منبع اخبار

شادگان یکی از مراکز عمده تولید انواع خرما با بیش از ۵۷هزار هکتار اراضی قابل کشت است استعمران، گنطار ، بریم، برحی، اشگر از انواع خرمای تولید در شادگان است. 

وی افزود: عمده‌ محصول پاییزه شادگان گندم است و پیش‌بینی می شود ۲۵ هزار هکتار گندم، بیش از چهار هزار هکتار جو و ۲ هزار هکتار کلزا زیر کشت این محصولات قرار گیرد.

خرید دریچه بازدید. بری.