اخبار

۹۰ میلیون هکتار از عرصه‌های کشور نیازمند آبخیزداری برای مقابله با سیلاب است

این مقام مسئول با بیان اینکه قرار است برنامه ای جدید با اعتبارات ویژه برای اجرای طرح های آبخیزداری تدوین شود، اظهار کرد: این برنامه پس از تهیه توسط وزیر جهاد کشاورزی در هیات دولت مطرح و منابع اعتباری آن مشخص خواهد شد تا طرح های آبخیزداری نسبت به گذشته با سرعت بیشتری دنبال شود.

او با تاکید بر اینکه با اجرای طرح های آبخیزداری شاهد خسارت های سیل نخواهیم بود یا از شدت آن کاسته می شود گفت: در مناطق سیل زده شهرستان های بوانات، خرم بید و سرچهان طرح‌های زیربنایی آب و خاک در اثر سیل آسیب دیده که از هیچ کمکی برای اهالی این مناطق محروم دریغ نخواهد شد.

عباسی با اشاره به اینکه در بعضی از مناطق آسیب دیده کار خیلی فوری باید انجام شود و آبرسانی به باغات و مزارع پایین دست قنوات آسیب دیده از سیل ضروری است، افزود: دستورات لازم در محل داده شد که با اعتبارات استانی، خودیاری مردم و کمک بسیج سازندگی و سایر اعتباراتی که در استان وجود دارد کار شروع شود.

به گفته وی؛ اعتبارات دولتی هم برای تزریق و کمک به مردم و تسریع در انجام کارها به استان و شهرستان تخصیص داده خواهد شد.منبع اخبار

فریبرز عباسی روز شنبه در حاشیه سفر به شهرستان های شمالی استان فارس و بازدید از خسارت های سیل اخیر گفت: دولت سال های گذشته سالانه در یک تا یک و نیم میلیون هکتار از عرصه‌های کشور طرح های آبخیزداری انجام می‌داد.