اخبار

20 تولیدکننده بزرگ محصولات کشاورزی در جهان به تفکیک قاره ها مجله خبری کشاورزی

می توانید در در دوره های آموزش کاربردی «طراحی فضای سبز» سازمان فنی حرفه ای که به مدت 130 ساعت و شش ماه برگزار می شود شرکت کنید. هدف اصلی از احداث این نوع گلخانه ها آموزش مراحل کاشت، داشت، برداشت و مدیریت گلخانه به کارآموزان و دانشجویان می باشد بنابراین گلخانه باید دارای امکانات کشت خاکی و هیدروپونیک باشد، این گلخانه باید دارای تمامی استانداردهای گلخانه تجارتی بوده و کارآموز با شرایط واقعی کار، آموزش داده شود. اجرای سیاستهای هوشمندانه و نوین در حوزه کشت و زرع بخش کشاورزی از جمله گرایش به شیوههای نوین کشت و مدیریت شیوههای سنتی موجب میشود در بحرانیترین شرایط تولید در این بخش دغدغهای از این باب وجود نداشته باشد. در صورت تصمیم به کشت گلخانهای چه باید کرد؟ بلکه باید به دنبال رفع عوامل و مشکلاتی مانند مشکل تقاضا، عدم انطباق طرح های حمل و نقل با برنامه های تولیدی و کارایی نامطلوب سرمایه بود.

یکی از شرایط پیوستن کشورها به سازمان تجارت جهانی (WTO) و حضور در بازارهای جهانی، رعایت استانداردهای صادرات محصولات کشاورزی به شمار می رود. برای ذخیره محصولات زراعی غدهای (سیب زمینی) در سردخانه باید غده ها پس از برداشت به مدت دو هفته در حرارت ۱۵ درجه و رطوبت نسبی ۸۵ درصد نگهداری شوند. ضیایی درارتباط با نحوه توزیع آرد بین نانواییها بیان کرد: ما تقریبا بصورت ماهانه 33هزار تن آرد توزیع میکنیم و این توزیع را به 3دهه تقسیم کردهایم و در دهه اول بیشتر از دو دهه بعدی توزیع میکنیم. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، محمدمهدی برومندی معاون وزیر و سخنگوی وزارت جهاد کشاورزی در نخستین نشست با خبرنگاران که امروز چهارشنبه برگزار شد، اظهار کرد: ایران با اتکا به منابع خدادادی، دانش موجود در بخش و تلاش بهرهبرداران به تولید ۱۲۰ میلیون تن محصولات کشاورزی دست پیدا کرده که کارنامه ارزشمندی برای بخش کشاورزی است.

اگر قصد دارید محصولات کشاورزی را پیوند دهید، زمان پیوند، قبل از قرار دادن آن در خاک از سلامت و قدرت انعطاف آن مطمئن شوید. چه از نظر سلامت خاک و چه از زمان ورود محصول، شرایط خاصی باید رعایت شود تا محصول مورد نظر شما به ثمر برسد. موضوع بسیار مهم این می باشد که تا چه زمانی باید منتظر بمانیم؟ بنابراین باید در نقاطی که استعداد کشت وجود ندارد، کشت را متوقف کنیم. آنالیز مخاطره و کنترل نقاط بحرانی مجموعه اصولی است که جهت شناسایی مخاطره ها و نقاطی که در فرآیند تولید برای انجام کنترل ها و کاهش خطرات مفید ترین هستند بکار گرفته می شوند. یک روش کاملا شناخته شده برای این دستور کارها آنالیز مخاطره و کنترل نقاط بحرانی است. در هر روش آبیاری چه نوین و چه سنتی زمان آبیاری مزارع از اهمیت ویژهای برخوردار است. رییس کمیسیون کشاورزی مجلس بیان داشت: بحث مربوط به صنایع تبدیلی و تکمیلی نکتهحائز اهمیت است. را تشخیص دهند. علاوه بر این از سنسورهای ثابت می توان به کمک فناوری صوتی، در زمینه نظارت بر آفات و کنترل آنها بهره جست .داده های دریافتی می توان شامل پیش بینی وضع آب و هوا و اطلاعات مربوط به اقلیم آب و هوایی نیز باشد.

بعید به نظر می رسد که مشکلات مربوط به این بخش به مسائل مالی محدود شود. و همواره بیش از 90 درصد ارزش افزوده بخش حمل و نقل مربوط به حمل و نقل جاده ای بوده است. هرچند که در حال حاضر آزمایش های مربوط به باقیمانده سموم دفع آفات نباتی در تمامی کشورها الزامی نمی باشد، اما با افزایش سطح آگاهی و ارتقای ضوابط و استانداردهای صادرات محصولات کشاورزی در سطح جهان، این موضوع نیز به عنوان یکی از مطالبات اصلی کشورهای واردکننده محصولات غذایی قلمداد شده و توجه نکردن به آن در آینده چالش عمیقی در صادرات بخش کشاورزی ایجاد خواهد کرد. کشورها می توانند در چارچوب توافقنامه های سازمان تجارت جهانی با رویکرد تضمین ایمنی محصولات غذایی وارداتی یکسری مقررات بهداشتی وضع کنند.

با توجه به فراگیری و کاربرد وسیع سیستم های گواهی 22000 ISO و HACCP در سراسر جهان، به صادر کنندگان محصولات کشاورزی و غذایی برای حضور پایدار در بازارهای بین المللی، توصیه اکید می شود که نسبت به دریافت اینگونه گواهی های بین المللی اقدام کنند. اصولا تجارت بین الملل در حوزه محصولات غذایی و کشاورزی یکی از حساس ترین موضوعات در روابط تجاری کشورها است، حساسیت این موضوع با توجه به مقوله ایمنی غذایی دوچندان می شود. امروزه بخش اعظمی از حجم مبادلات و صادرات میان کشورها را مواد غذایی و کشاورزی تشکیل میدهند و میلیاردها دلار هزینه صرف انتقال این محصولات میشود. این کار به ما کمک میکند تا تولید ماده غذایی مشابه را در شرایط زمین شور داشته باشیم. پس از آن غده سیب زمینی را باید در دمای ۳ تا ۵ درجه سانتیگراد نگهداری کرد. لازم به ذکر است که هنگام ذخیره محصولات دانهای، محصولات باید از نظر دانه های شکسته یا آلوده به حشرات و امراض به وجود حشره های بالای و بذر علفهای هرز اصلاح گردند. در نظر داشته باشید برای تهیه انواع بذر موجود در فروشگاه کشاورزی آنلاین بهاران ، میتوانید از اینجا وارد شوید.

در نواحی معتدل تر انبارها را به هواکش های برقی مجهز می کنند. گلخانه داران بایستی از این نکته آگاه باشند که نیازهای غذایی گیاهان مختلف با یکدیگر متفاوت بوده در نتیجه استفاده از کودهای آلی و شیمیایی مطابق با نیاز گیاه بسیار ضرورت دارد. هم اکنون ۶۹ درصد زمینهای قابل کشت این استان به کشت محصول باغی عمدتا پسته، انار و زردآلو و گیاهان با ارزش افزوده بالا مانند زعفران و گیاهان دارویی اختصاص دارد. در حال حاضر، گیاهان علوفه ای که در کشور کشت می شود سورگوم، ذرت، یونجه و جو علوفه است. نکته: در سیستمهایی که سیمها در ارتفاع بالا قرار دارند، پایینکشی بوتهها و دیگر عملیات بر روی بوتهها میتواند با کمک بالابر برقی انجام شود. استفاده میگردند همچنین به جهت ارتفاع کمی که دارند، از مقاومت نسبتاً خوبی برخوردارند ولی قاعدتا میزان تولید محصول کمتری دارند. برای دستیابی به کیفیت و کمیت بالاتر و همچنین بهرهوری مناسب از نهادهها باید بتوانیم عوامل محیطی را کنترل کنیم، بر همین اساس امروزه محصولات زیادی در گلخانهها کشت میشود و این روند بهصورت روزافزون در حال پیشرفت است.

دقت کشاورزی: مدیریت تغییرات مکانی و زمانی برای بهبود بازده اقتصادی پس از استفاده از ورودی و کاهش تاثیرات زیست محیطی. اهداف کشاورزی اُرگانیکاهداف کشاورزی پایدار را می توان در سه دسته کلی اهداف زیست محیطی، اجتماعی و اقتصادی قرار داد. علاوه بر این با استفاده بهینه از آب و منابع مختلف شاهد اثرات مثبت در زمینه محیط زیست نیز خواهیم بود. علاوه بر این، مقدار کمپوست و مواد معدنی موجود در خاک را با سرعتی که آزمایش برای بیشترین بازده تعیین می کند، برای خاک خود بکار ببرید. یکی از عواملی که می تواند موجبات آسودگی خاطر صادر کنندگان و واردکنندگان را تا حد زیادی فراهم کند، وجود عامل سوم (Third Party) در تجارت بین آنهاست. کنسول با دانش انگلیسی، ابوت در ۱۸۴۸ نوشت که در منطقه دماوند، بازدهی تولید در زمینهای دیمی، یک تخم به ۸ تا ۱۰ تخم است ولی همین که به مازندران میرسیم، منطقهای که به خاطر ریزش باران کمبود آب وجود ندارد، این نسبت به ۳۰ تا ۸۰ تخم به ازای هر تخم میرسد.

نایب رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران ادامه داد: قرنطینه و سازمان حفظ نباتات ایران یک سازمان بین المللی است و کار خود را درست انجام میدهد و باقی مانده سمومی که در روسیه مشاهده شده به خاطر انجام تخلف برخی افراد نابلد است. تا دست دلال های و مافیای بازار از سفره مردم و کشاورزان زحمتکش کوتاه شود و چه زمانی مشکلات حمل و نقل از بین می رود و باید برای رفع مشکل چه کاری باید انجام داد ؟ هزینه پرورش و نگهداری گلهای زینتی بالا است و ناچارید تا مبالغ زیادی را برای تجهیزات بپردازید که با سود بالایی که این گلها دارند و فروش مناسب جبران خواهد شد. این سایت فروش محصولات کشاورزی برای ارتباط بهتر و بیشتر بین خرده فروشان و عمده فروشان با خریداران به وجود آمده. احراز ایزوها و استانداردهای بین المللی در کارخانه و شرکتهای تولید مواد غذایی ایران نیز راه را برای صادرات به بازارهای جهانی باز خواهد کرد. چنانچه رطوبت علوفه در زمان قرار دادن در انبارها زیاد باشد علوفه در معرض حمله میکروارگانیسم ها قرار می گیرند و فاسد می شود که در این صورت رنگ آن قهوهای یا سیاه می شود و همچنین ارزش غذایی علوفه کاهش می یابد.

ما از نحوهی کاشت محصولات کشاورزی را از ابتدا در اینجا گرد هم آوردیم،مطالبی مانند، اینکه چه محصولاتی را با چه شرایطی پرورش دهیم و چه زمان چه دانه و بذری بکاریم را در این مقاله بررسی سایت agriculture-na میکنیم. اگر برای فروش آنلاین محصولات کشاورزی خودتون به دنبال یک سایت مناسب می گردین ما در این مقاله 5 سایت فروش محصولات کشاورزی کشمون، کشاورز مارکت، باسکول، سروبان و دهکده موفقیت رو برای فروش بدون واسطه محصولات کشاورزی معرفی کردیم. یک سایت فروش محصولات کشاورزی دوست داشتنی کشمون هست. نحوه ی فروش محصولات کشاورزی در سایت کشمون به این صورته که باید ابتدا اطلاعات خودتون رو در فرمی که برای همکاری در سایت کشمون قرار داده شده وارد کنین.محصولات شما در آزمایشگاه کشمون بررسی شده و در نهایت با بسته بندی کشمون و به اسم شما در سایت کشمون برای فروش قرار داده می شه. تمامی کاربران باید هنگام ثبت نام در سایت، از کلمات مناسب در نام کاربری خود استفاده کنند. امروزه مطمئن ترین، اقتصادی ترین، ارزان ترین و سریع ترین روش احداث استخر کشاورزیT ساخت استخر با استفاده از ورق های pvc است که با نام ژئوممبران شناخته می شوند. کشور چین نیز از طریق افزایش کشت زعفران به صورت گلخانه ای و نیز از طریق فروش «زعفران تقلبی و بی کیفیت» با نام زعفران ایران به بازار زعفران ایران لطمه زده است گرچه این کشورها از لحاظ میزان تولید توان رقابت با ایران را در شرایط کنونی ندارند اما میتواند با صادرات زعفران ارزان قیمت و یا تقلبی به بازار زعفران ایران ضربه بزنند.

لذا برای نگهداری مواد غذایی باید شرایط مناسبی را برای آنها فراهم آورد. استاندار مازندران با بیان اینکه جلسه شورای سیاستگذاری بخش کشاورزی، عالیترین جلسه مربوط به کشاورزی استان است و مطالبی که در این جلسه مطرح میشود باید به سیاستهای کلان این حوزه بپردازد، گفت: از چالشهای اساسی کشاورزی استان، نگاه استان به مقوله کشاورزی است؛ سیاست و ریلگذاری مناسبی که قابل سنجش و ارزیابی باشد در این حوزه نداشتیم. یعنی اقتصاد کشاورزی ایران ابتدا باید در خدمت مردم باشد تا بتوانند محصولات مورد نیاز خود را با قیمت مناسب تامین کنند و سپس باقی مانده محصولات صادر کنند. در مواقعی که هوا سرد و مرطوب است این هواکش ها هوای انبار را تهویه می نمایند تا از افزایش حرارت انبار جلوگیری کنند .

4- سرمایه مورد نیاز برای احداث گلخانه را به دست آورید، برای 100 متر مربع 4 الی 5 میلیون و برای 1000 متر مربع 15 الی 20 میلیون تومان سرمایه لازم است. چرا که در این روش سعی میشود تا با استفاده از نانوذرات با اندازه 1 تا 100 نانومتر، مواد مغذی را به گیاه رساند. در طرح اقتصاد مقاومتی مقرر است در افق 1404 به خودکفایی 100 درصد برسیم و طرح خودکفایی پنبه یکی از 8 طرح اقتصاد مقاومتی در حوزه محصولات کشاورزی است که در راستای افزایش تولید این محصول پیگیری می شود. آنگونه که جهاد کشاورزی گلستان اعلام کرده، در ۲سالگذشته بیشاز ۶هزارمیلیارد ریال سرمایهگذاری برای راهاندازی ۲۸۰هکتار گلخانه و ایجاد ۱۴هزارفرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم دراین بخش محقق شدهاست. این محصولات مستقیم وارد بازار نشوند و باعث انبار شدن محصولات می شوند و به تدریج با بالا رفتن قیمت محصولات به بازار تزریق می کنند. زمانی که محصولات کشاورزی به خاک رسیدند، یکی از مهمترین کارها این است که مطمئن شوید که بذر کشاورزی باید با خاک کامل پوشانده شود تا خشک نشود و اگر در شرایط خشک، در حال رشد است، آن را آبیاری کنید.

به عنوان مثال، اگر در آب و هوای سرد زندگی میکنید، به دنبال انواع بذرهای مقاوم در برابر سرما باشید. در نواحی بسیار سرد در پاییز و زمستان غده سیب زمینی را درون کیسه گونی قرار داده و در اتاق هایی تحت عنوان انبار نگهداری می کنند. در حوزه محصولات کشاورزی نیز توسعه بکارگیری روشهای GAP ( عملیات خوب کشاورزی) و اصلاح روشهای تولید در مزارع و باغ ها به منظور استحصال محصولات کیفی، پیش شرط اولیه برای عرضه محصولات بهداشتی و مرغوب و در نتیجه حضور پایدار در بازارهای بین المللی است و درباره فرآورده های دامی و آبزی پروری نیز به شدت مصداق دارد. شما میتوانید به روشهای مختلف، محصول را در خاک مرطوب نگه دارید. یکی از سادهترین روشهای کشت گلخانهای کشت سبزی است؛ زیرا پرورش آن راحت و خیلی سریع به ثمر دهی میرسد. تأسیس گلخانه تولید نشا گیاهان مختلف درست قبل از شروع فصل کشت خاکی آن ایده بسیار پولساز و مناسبی است. راهاندازی اولیه گلخانه هیدروپونیک پر خرج است، اما اگر شرایط مناسبی فراهم شده و محصولات به درستی مراحل کاشت و رشد را طی نمایند، برداشت محصولات با سودآوری بسیار بالایی همراه خواهد بود. بقولات دانه ای را با پیدایش اولین لکه های زردی روی نیام ها برای سیلو کردن برداشت می کنند.علفهای خانواده گندمیان را زمانی جهت سیلو برداشت می کنند که خوشه ها ظاهر شده باشند.

در نظر داشته باشید میتوانید برای تهیه انواع ادوات و تجهیزات مورد نیاز خود، از طریق فروشگاه کشاورزی آنلاین بهاران اقدام کنید. همچنین مقداری چای یا عصاره کمپوست را برای افزودن عمر میکروبی مورد نیاز در نظر بگیرید. همچنین در اثر ایجاد گازهای قابل اشتعال خطر آتش سوزی در انبار وجود دارد . بانک جهانی همچنین به 21 کشور در دنیا کمک میکند تا چالشها و فرصتهای CSA را درک کنند. در زمان فصل رشد، کشف و جستجو کمک می کند تا میزان اثردهی کود به خاک، نحوه آبیاری، برداشتن علف های هرز و کنترل آفات به درستی انجام شود . در فصل زمستان برای نگهداری مقادیر کم سیب زمینی در منزل میتوان غدد سیب زمینی را با چند عدد سیب درختی درون جعبه یا کیسه گونی ذخیره نمود و آنها را در مکانی خنک مانند زیرزمین منزل نگهداری نمود. با وجود این، برآوردهای اولیه برای فصل بعد که در ماه میلادی جاری توسط سیستم اطلاعات بازاریابی کشاورزی و شورای بینالمللی غلات منتشر شده است، حاکی از آن است که تولید جهانی فصل بعد ممکن است تا 3 درصد سقوط کند. بیشتر شرکت های پرورش دهنده گوساله به دلیل کمبود دام تنها با 20 تا 30 درصد ظرفیت خود کار می کنند.

دستیابی به خاک سالم با آزمایش خاک شروع میشود، توصیه میکنم این آزمایش را در آزمایشگاهی انجام دهید که به روش خاص تعادل خاک را آزمایش کند. صرف نظر از اینکه چه نوع دانه و بذری و در کجای این جهان پرورش می دهید، کلیدهای دستیابی به محصول موفق همیشه یکسان است. این گواهی برای وارد کنندگان راهنمایی است که محصول غذایی حداقل در سطح کمیته معینی دارای ایمنی و تضمین کیفیت است. زمانی که میخواهید در هر کجا و در هر زمان، محصولات کشاورزی را در فضای باز پرورش دهید، بذری انتخاب کنید که با شرایط آب و هوای شما و حداقل گرما یا سرما مطابقت داشته باشد. درواقع براساس نتایج و بررسیهای محیطی در این آزمایشگاهها، مشخص میشود که که خاک و کود موجود در قسمت ریشه گیاه، فاقد چه مواد معدنی است یا حتی مقدار مواد آلی موجود در خاک گیاه را نیز نشان میدهد. حتی یافتن شخصی با این توانایی فنی دشوار و گران است. امروزه با توجه به مقیاس رشد جمعیت جهانی، بهویژه در کشورهای درحالتوسعه، افزایش تقاضای جهانی برای محصولات کشاورزی، محدود بودن زمینهای کشاورزی قابلکشت، تغییرات آب و هوایی و…

علفهای خانواده بقولات مانند یونجه و شبدر را هنگامی برای سیلو کردن برداشت می کنند که در اوایل گلدهی باشند. در اکثر مواقع محصولات پس از برداشت روانه بازار می شوند اما گاهی اوقات نیز پیش می آید که محصولات پس از برداشت می بایست برای مدتی ذخیره شوند. بنظر فراگیر شدن روش های بهتر برای کشاورزی با توجه به نیاز همیشگی انسان ها به این محصولات اجتناب ناپذیر می آید. تصویب شود تا از این طریق از منافع و حقوق تولید کنندگان و صادر کنندگان کشور صیانت به عمل آید. پیشرفت تکنولوژی و فناوری طی سدههای اخیر سبب شده تا انقلابی در حوزه فناوری و تکنولوژی به وجود بیاید. کاهش مصرف سموم و کود شیمیایی از طریق بکارگیری شیوه های مدیریت تلفیقی آفات (IPM) در راستای ایجاد محصولات سالم و ارگانیک سبب کاهش مشکلات ناشی از برگشت محموله های صادراتی به دلیل وجود بقایای سموم شیمیایی می شود.