اخبار

Want a Progressive Enterprise؟ توجه به گل زینتی ارکیده!

آن را با خاک سبک و غنی پر کنید، میتوانید از هورمون ریشه زایی نیز استفاده کنید. استفاده بیش از حد از سموم قارچ کش هم می تواند به بذرها و گیاهان نا بالغ هم آسیب برساند. زمانی که گیاه رشد کرد و به حد معینی از رشد خود رسید نشاء به دست آمده را به زمین اصلی منتقل کنید. این درختان بیشتر در مناطق معتدل و مرطوب روییده می شوند بنابراین دمای متوسط برای رشد خود نیاز دارند. خاک مناسب رشد: برای رشد به خاک باغچه، ماسه و کمپوست نیاز دارد. ساقه این گیاه پس از رشد به صورت چوبی در میآید، گیاهی چندساله است. گل رز از طریق بذر تکثیر میشود. گل رز دارای دو رقم پا کوتاه و پا بلند است. میوه آن به شکل فندقه بالدار است. رنگ آن ها هم بسته به نوع گونه، متفاوت است. برگ ها سه لوب هستند. اکثر درختان افرا بومی آسیا هستند و تعدادی از آن ها در آمریکای شمالی، شمال آفریقا و اروپا دیده می شود. 2. قلمه هایی به طول ۱۵ سانتی متر از گیاه مادر به وسیله ی چاقو یا قیچی مناسب، جدا کنید. هر هفته یا دو هفته یکبار کیسه را بررسی کنید و اگر نیاز بود مقداری آب روی بستر اسپری کنید. در کاشت بذری برای آنکه بذر از خواب بیدار شود نیاز به سرما دهی دارد. درخت افرای کانیون با نام علمی Acer grandidentatum، نام یک گونه از سرده افرا است. نام دیگر افرای نقره ای، افرای کریک و افرای سفید است. قسمت پایینی برگهای بالغ، سفید است. در پشت بدن لاروها، لکه هایی سفید به شکل لوزی مشاهده می شود. درختان افرایی که در مناطق مرکزی کشور کاشته می شوند بیشتر در معرض این آفات قرار دارند. پروانه برگخوار از آفات رایج درختان مثمر چون توت، سیب، گلابی و بلوط، و درختان غیر مثمر چون راش، انجیلی، توس، صنوبر، بید، افرا، نارون، و توسکا است.

ارتفاع: ارتفاع این گیاه بین 40 تا 100 سانتیمتر است. این گیاه در فضای باز باغچه، گلخانه و حتی محیط آپارتمان نیز رشد میکند. گیاه را در دمای بین 16 تا 21 درجه سانتی گراد قرار دهید. فاصله کاشت بذر: فاصله کاشت بذر بین 25 تا 30 سانتیمتر است. برای این منظور بذر را با مقداری از کود حیوانی مخلوط کنید و در درون ظرفی بگذارید و حدود 40 تا 70 روز در یخچال نگهداری کنید. هرچند که این درختان از مقاومت بالایی برخوردار بوده و در اکثر خاک ها می تواند به رشد خود ادامه دهند ولی اگر به دنبال رشد بیشتر و بهتر این درختان هستید باید برای آن ها خاک های اسیدی را انتخاب کنید. برگ ها در این درخت ۳ برگچه ای هستند. این گیاه را میتوانید در گلدان نیز پرورش دهید. برگ برخی گونه های این درخت شباهت عجیبی با برگ درخت چنار دارد. این درخت، دارای برگ های مثلثی است. این جنس، دارای برگ­های ۵ لوبی هستند. دارای برگ های راه راه و کروی شکل به طول ۱۳ الی ۲۰ سانتی متر است. این درخت دارای برگ های پنج گوشه ای است. درخت افرای نقره ای با نام علمی Acer saccharinum نام یک گونه از سرده ی افرا است. بنابراین اگر می خواهید نوعی از ارقام افرا را برای کاشت انتخاب کنید قبل از تهیه آن، شرایط را مورد بررسی قرار داده و نسبت به آن شرایط، اقدام به تهیه آن فرمایید. سپس یک سینی نشاء با زهکشی مناسب تهیه کنید. این درخت برای زیبا سازی مناطق شهری و تهیه چوب برای ساخت انواع مبلمان، پارکت و… این خطوط باعث خاص شدن این گونه نسبت به سایر گونه هاست. شیره درخت افرا، باعث جذب بهتر کلسیم می شود. زیستگاه اصلی این گونه از افرا، اروپای مرکزی و جنوب غربی آسیا می باشد.

آبیاری نهال ها را باید به شکلی انجام دهید که خاک آن مرطوب شود و حالت غرقابی به خود نیگرد. تا چند ماه بعد از جوانه زنی، به نهال افرای نابالغ کود ندهید. یکی از کوچکترین نوع از خانواده ی Acer است. گل رز را میتوان یکی از زیباترین گل های جهان از این نظر به شمار آورد که دارای محبوبیت خاصی است و طرفداران زیادی در سرتاسر جهان دارد. به عنوان گل شاخه بریده نیز از آن استفاده میشود. برای جلوگیری از بیماری های روده بسیار مفید عکس گل زینتی (https://golheaven.ir/ornamental-plants/) است. پوست این درختان در مراحل جوانی نرمال است و پس از بلوغ، به لایه های نازک کاغذی نیز تبدیل می شوند، به همین علت آن را افرای پوست کاغذی می نامند. بذر را بکارید و با لایه نازکی از خاک نرم و کود گیاه را آبیاری کنید و تا زمان جوانه زنی آن را مرطوب نگه دارید. دارای گونههای مختلفی است که از نظر شکل، اندازه و همچنین معطر بودن با یکدیگر فرق دارند. دارای ظاهری زیبا و مردم پسند در رنگ های مختلفی میباشد. دارای گونههای مختلفی است. گیاهی چند ساله است. درختان افرا در حدود ۱۲۵ گونه مختلف در جهان دارد که با چند نمونه از آن در زیر آشنا می شویم. برای گردش و تهویه ی هوا می توانید چند سوراخ کوچک در کیسه های پلاستیکی ایجاد کنید. درواقع ارقام کوچک تر افرا قندی معمولا به عنوان زیر گونه افرا گچی یا چالک در نظر گرفته می­شوند. درختان بالغ این گونه، تا ارتفاع ۳۰ متر و یا بیشتر هم می رسند.

لاروهای این گونه پروانه ها، کرم هایی ۳۵ میلی متری است که در قسمت پشت آن ها یک نوار قرمز رنگ و در هر طرف بدن ۲ نوار طولی سفید و قرمز وجود دارد. رنگ بدن این حشرات، کرم رنگ تا قهوای تیره است. زیستگاه اصلی این گونه از افرا، شمال شرق آسیا می باشد. از طریق بذر و قلمه تکثیر میشود. پس از گذشت این مدت بذر را از یخچال خارج کنید. در فصل پاییز رنگ برگ ها از سبز به زرد، نارنجی و قرمز گرایش پیدا می کند. در فصل پاییز رنگ برگ ها اغلب زرد است. بنابراین محلی سایه و یا سایه روشن را برای کاشت آن ها در نظر بگیرید. شن یا ماسه است. زیستگاه اصلی این گونه از افرا، درغرب ایالات متحده امریکا و شمال مکزیک است. پس از انجام مراحل قبلی وقت اضافه کردن آب روی خاک، برای حفظ رطوبت بذرها است. برای حفظ رطوبت خاک، می توانید روی قلمه ها را با یک نایلون شفاف دارای سوراخ بپوشانید. البته گونه های زیادی از آن ها در باغ ها، پارک ها و مناطق سبز شهری مورد استفاده نیز قرار می گیرد. گیاهی از خانواده گل سرخ به شمار می رود. دارای گل هایی سفید که در اواسط بهار شکوفا می شوند. دارای گل هایی به رنگ سبز مایل به زرد بوده که در فصل بهار شکوفا می شوند. گل رز گیاهی زیبا و زینتی است که گلهایی زیبا در رنگ های مختلفی تولید میکند. از این درخت برای زیبا سازی مسیر جاده ها استفاده می کنند. برای به دست آوردن شیره ی این درخــت، در پوســـتهی درخت شکافـــی ایجاد می کنند و زیر شــکاف، ظــرف مخصوصی برای جمع آوری شربت قرار میدهند. از این نوع درخت برای تولید شربت افرا استفاده می کنند. خاک باید از زهکشی مناسبی برخوردار باشد.