اخبار

افزایش تولید گندم؛ دستاورد بزرگ دولت سیزدهم

به گزارش خبرنگار اقتصادی مجله خبری کشاورزی، « سیدجواد ساداتی نژاد » در برنامه خبر ۲۰ صدا  و سیما به مناسبت هفته دولت گفت: شاید به ذهن هر کسی نزدیکترین چیزی که از وزارت جهاد کشاورزی  برسد، تولید و غذا است و در بین محصولات کشاورزی جذاب ترین و مهمترین  و راهبردی ترین محصولات کشاورزی گندم است.
وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت:  گندم در کشور ما در بین محصولات کشاورزی یک شاخص است و طبیعتا  انتظار این است که در حوزه تولید این محصول راهبردی اتفاقی بیفتد،بنابراین با توجه به نگاهی که در حوزه تولید و به خصوص تولید گندم به عنوان یک کالای راهبردی در کشور وجود دارد برنامه ریزی بسیار  دقیقی صورت گرفته که البته اثرات اصلی خود را در فصل زراعی جدید نشان می دهد و ما سال آینده نتیجه آن را خواهیم دید.
وی اضافه کرد: با برنامه ریزی دقیقی که صورت گرفت، قیمت خریدتضمینی گندم در سوم فروردین ماه در اولین جلسه دولت در سال جاری  بعد از فرمایشات مقام معظم رهبری و توصیه ایشان به خودکفایی، به ۱۱ هزارو ۵۰۰ تومان افزایش دادیم.
ساداتی نژاد گفت: حمایت هایی در تغذیه خاک انجام دادیم زیرا خاک های ما از لحاظ تغذیه به دلیل افزایش قیمت کود دچار چالش بود همین عملکرد را در واحد هکتار کاهش می دهد این هم فعالیت خوبی بود که در حمایت از تغذیه خاک و حاصلخیزی اتفاق افتاد و خروجی این کار افزایش تولید بود.
وی ادامه داد: ما سال گذشته ۴.۵ میلیون تن گندم را از کشاورزان خریداری کردیم اما امسال ۷.۲  میلیون تن گندم را از کشاورزان خریداری کردیم یعنی یک رشد خوب در این زمینه داشتیم.

ادامه دارد……منبع اخبار