افزون بر ۴ هزار میلیارد تومان به توسعه شهرک‌های گلخانه‌ای اختصاص یافت

وی در ادامه با بیان اینکه در صادرات دام هیچ محدودیتی وجود ندارد، افزود: علاوه بر صادرات گوشت قرمز، فراورده های دامی نیز صادر می شود.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: تلاش می کنیم تا کشت سبزی و صیفی را به سمت گلخانه ها سوق دهیم تا مابقی اراضی را به کشت غلات و سایر محصولات استراتژیک اختصاص یابد.

از مجموع این طرح ها، سه پروژه با اعتبار ۸۳۳ میلیارد ریال افتتاح و پنج طرح نیز با اعتبار یکهزار و ۸۴۰ میلیارد ریال کلنگ زنی شد.منبع اخبار

به گزارش خبرنگار مجله خبری کشاورزی سید جواد ساداتی نژاد روز پنجشنبه در آیبن کلنگ زنی پروژه مجتمع بره پروری اترک در بجنورد مرکز خراسان شمالی اظهارداشت: توجه و عزم دولت در حالی است که در چهار سال گذشته در این زمینه بیش از ۴۴۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی بر ایجاد مجتمع های گلخانه ای تاکید کرد و افزود: توسعه این مهم در اولویت دولت و وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد.

 وزیر جهاد کشاورزی در ادامه اظهار داشت: تاکنون ۱۲ هزار میلیارد تومان وجوه تضمینی گندم به کشاورزان پرداخت شده است و تلاش می شود تا تمامی مطالبات در این زمینه به صفر برسد.

وزیر جهاد کشاورزی برای کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی هشت پروژه و بررسی وضعیت کشاورزی خراسان شمالی امروز پنجشنبه( ۱۰ شهریورماه) به این استان سفر کرد.

وی اضافه کرد: راه اندازی ۸۰ هزار هکتار گلخانه در سطح کشور پیش بینی شده است و برنامه ریزی های لازم در این زمینه انجام شده است.

واریز ۱۲ هزار میلیارد ریال وجوه خرید تضمینی گندم