اخبار

انواع خاک در کشاورزی آریاصاف- دستگاه های تصفیه آب صنعتی

آنچه در این نوشته از سایت فرات پلیمر به آن پرداختیم، معرفی انواع خاک مناسب کشاورزی و نکات مهم در انتخاب بهترین نوع خاک می باشد. امیدواریم با مطالعه این مطلب اطلاعات ارزنده agriculture-na.ir ای را فراگرفته باشید. در صورت تمایل به ارتباط با ما می توانید به بخش تماس با ما مراجعه نمایید. آبیاری با تولید انبوه محصولات کشاورزی به جریان نقدینگی یک کشور کمک می کند.

معرفی روش های آبیاری زمین کشاورزی و فضای سبز :

صحبت از ذخیره کردن و خدمات که می شود، هر مدل ذخیره محصولات کشاوری چه در سیلو ها و چه در سردخانه ها، جزء صنایع تبدیلی به حساب می آیند. سه تا حوزه می توانیم در نظر بگیریم که این سه حوزه جزء صنایع تبدیلی حساب می شوند. شما میتوانید برای مطالعه بیشتر در خصوص آب مناسب برای کشاورزی مطالعه داشته باشید.

ترکیب شیمیایی و درصد خلوص کودهای مختلف حاوی یک عنصر، بسیار متفاوتند. این تفاوتها بر مورد مصرف، نحوه پخش، زمان کوددهی و اثر بخشی کودها تاثیر بسیار مهمی دارند.بنابراین شناخت کافی از انواع کودهای شیمیائی قبل از انتخاب یا مصرف آنها ضرورت دارد. آبی که در خاک وجود دارد حمل مواد حل‌شده را به عهده دارد که البته این مواد حمل شده برای رشد و نمو گیاهان به مصرف می‌رسد. آب موجود در خاک‌ها از باران و آب‌های نفوذی، آب جذب شده و بالاخره آب‌های زیرزمینی تشکیل شده است، که در مواقع خشکی از محل خود خارج شده و بمصرف می‌رسد.

این وسیله نقلیه هوایی بدون سرنشین ، چشم اندازی کامل از مزرعه فراهم می کند. و به کشاورزان امکان آبیاری، کشف آفات و مشکلات قارچی و ردیابی گاوها و سایر دام ها را می دهد. کمباین توانسته استفاده از نیروی کار و هزینه های تولید را کاهش دهد. گفتنی است که این ابزار، بسیار کاربردای است و بدون استفاده از ماشین های سنگین می تواند کار ما را هر زمان که نیاز باشد راه بیندازد. این وسیله، یک طرح کارآمد برای آماده سازی مطلوب زمین به شمار می آید.

کشاورزی به تولید مواد غذایی و کالا از راه زراعت و جنگل داری و دامداری است. آمار به این معنی است که با تأکید بر روش‌های سنتی و استفاده‌نکردن از انواع روش‌های آبیاری بارانی و قطره‌ای، ۶۵% آب مزارع هدر می‌رود و با محاسبه تلفات آب در مسیرهای انتقال، مقدار کلی اتلاف از میزان ۷۵% نیز بیشتر می‌شود. مثلا می گویند برنج درجه یک، برنج کشت اول و یا چای درجه یک، درجه بندی های حبوبات، بسته بندی و سورتینگ میوه ها، چیزهایی است که جزء صنایع تبدیلی قرار می گیرند. می توانیم از چیپس میوه ها صحبت کنیم که جزء فناوری و تولید قرار می گیرد و در رسته صنایع تبدیلی است؛ اما اگر بخواهیم صحبت از درجه بندی و بسته بندی کنیم، می توانیم به درجه بندی برنج، چای و حبوبات اشاره کرد.

تعریفی صحیح برای کود داریم؟