ساداتی‌نژاد: از توسعه نخلستان و باغات میوه‌های گرمسیری در سیستان و بلوچستان حمایت می‌شود - مجله خبری کشاورزی

ساداتی‌نژاد: از توسعه نخلستان و باغات میوه‌های گرمسیری در سیستان و بلوچستان حمایت می‌شود

ساداتی‌نژاد تصریح کرد: سیستان و بلوچستان از قابلیت بسیار بالایی در تامین موز و میوه های گرمسیری برخوردار است که می توان با توسعه باغات ۱۰۰ درصد نیاز کشور را از این استان تامین و از خروج ارز جلوگیری کرد.

به گزارش خبرنگار مجله خبری کشاورزی، سیدجواد ساداتی‌نژاد روز سه شنبه در حاشیه بازدید از محل گلخانه طرح توسعه نخیلات تجاری سیستان و بلوچستان در شهرستان میرجاوه از حمایت وزارت جهاد کشاورزی از توسعه باغات مدرن کشاورزی خبر داد و اظهار داشت: اقتصادی ترین اقدام در حوزه کشاورزی کشور به دلیل شرایط دمایی مطلوب باغداری است که مورد غفلت واقع شده است.

وزیر جهادکشاورزی روز سه شنبه به منظور کلنگ زنی طرح ساخت ۱۰۰۲ واحد مسکونی ویژه کارکنان جهادکشاورزی و بازدید از طرح های توسعه نخلستان و میوه های گرمسیری به سیستان و بلوچستان سفر کرده است.منبع اخبار وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: بخش خصوصی فعال در حوزه کشاوزی به عنوان پیشران اقتصاد الگوهای جدیدی را در اختیار مردم بومی مناطق قرار داده و آنان را به سمت روش های نو سوق می دهند که این امر منجر به تامین نیاز منطقه و بازار صادراتی می شود.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: همچنین ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در حال سرمایه گذاری در پرورش شتر در سیستان و بلوچستان است و این پروژه به همراه توسعه نخلستان های تجاری پروژه های پیشران و مهم استان بشمار می روند که در اقتصاد دخیل هستند.

وی ادامه داد: بخش خصوصی اقدامات ارزشمندی را در توسعه نخلیلات در استان مرزی سیستان و بلوچستان انجام داده است که بسیار جای تقدیر دارد چراکه عمدتا فعالان اقتصادی تمایل دارند در نقاط مرکزی کشور سرمایه گذاری کنند.

وی تاکید کرد: تمام تلاش وزارت جهادکشاورزی بر این است تا ظرفیت های بی نظیر سیستان و بلوچستان در کشاورزی که مورد تاکید رئیس جمهور و یکی از مناطقی است که باید مورد توجه ویژه قرارگیرد، به بهترین نحو استفاده شود.