اخبار

۹۵۷ هزار میلیارد ریال تسهیلات توسط بانک کشاورزی در کشور پرداخت شد

مقتی‌نیا ادامه داد: طرح الگوی کشت به دنبال  تحقق کشاورزی پایدار و استفاده بهینه از منابع آب و خاک است و بانک هم درصدد بازگشت منابع پرداختی است لذا بانک کشاورزی هم از این طرح حمایت می کند.

بانک کشاورزی از اجرای طرح الگوی کشت حمایت می کند

وی اضافه کرد: در سال گذشته ۱۰۸ همت (هر همت برابر ۱۰۰۰ میلیارد تومان است) تسهیلات بانکی در بانک کشاورزی پرداخت شد.

متقی‌نیا یادآور شد: با توجه به اینکه عمده پرداخت تسهیلات در بانک کشاورزی طی نیمه دوم سال اتفاق می افتد پیش بینی می شود امسال ۲ برابر رقم سال گذشته تسهیلات پرداخت شود.  

وی اضافه کرد: تشکیل جلسات کارشناسی برای بررسی اجرای این طرح آغاز شده و  منابع مالی  هم برای آن در نظر گرفته خواهد شد و  بعد از مشخص شدن دقیق آنها رسانه ای می شود.منبع اخبار

وی اظهار داشت: بیش از ۹۰ درصد تسهیلات پرداختی در این بانک در بخش خرد بوده که این مهم در راستای تامین معیشت و رفاه روستاییان صورت گرفته است.

رییس هیات مدیره بانک کشاورزی در پاسخ به این سوال که قرار شده سال آینده پرداخت تسهیلات بانکی در بخش کشاورزی مشروط به اجرای طرح الگوی کشت شود، برنامه بانک کشاورزی در این راستا چیست؟ اظهارداشت:  سیاست های بانک در حوزه پرداخت تسهیلات به ویژه تسهیلات تکلیفی منبعث از سیاست های وزارت جهاد کشاورزی است.

وهب متقی‌نیا که به منظور شرکت در آیین معارفه سرپرست جدید بانک کشاورزی کردستان به سنندج سفر کرده است روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار مجله خبری کشاورزی اظهار داشت: میزان پرداخت تسهیلات در برخی از بخش‌ها طی سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش چهار تا پنج برابری داشته است.

رییس هیات مدیره بانک کشاورزی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۵۳۰ هزار فقره تسهیلات با مبلغ حدود ۹۶ همت به عبارتی ۹۵۷ هزار میلیارد ریال توسط این بانک پرداخت شده است.