اخبار

حدود ۱۰ هزار دام زنده عشایری در استان تهران عرضه می‌شود

وی افزود:با هماهنگی ستاد تنظیم بازار استان عرضه دام در شهرستانهای استان تهران در مراکز تولید (دامداری ها و کشتارگاه ها) و سایر محل هایی که شهرداری و فرمانداری ها تعیین می کنند، انجام خواهد شد.

جامعه سه هزار خانواری عشایری استان تهران در سال گذشته بیش از ۶۷ هزار تن محصولات زراعی، دامی، لبنی، پروتئینی و کشاورزی تولید و جهت مصرف به بازار مصرف عرضه کردند همچنین عشایر استان تهران از تولید کنندگان عمده دام سبک هستند و بیش از ۷۰۰ هزار راس دام در اختیار دارند.منبع اخبار

وی خاطرنشان کرد: با توجه به واکسیناسیون منظم و تعلیف دام های عشایر در مراتع و محیط های طبیعی، گوشت این دام ها کیفیت مطلوبی دارد و به عنوان محصول سالم مطرح است.

مدیر امور عشایر استان تهران خاطرنشان کرد: برای سهولت خرید دام در تهران؛ سامانه خرید الکترونیکی و دستگاه های کارت خوان هم در مراکز پیش بینی شده است.

ذبیحی یادآورشد: عرضه دام های عشایری در مراکز عرضه دام و در شهر و شهرستانهای تهران با تابلو اتحادیه عشایری مشخص شده است.

فرشید ذبیحی  روز شنبه با اشاره به عرضه دام زنده عشایری در این باره به خبرنگار مجله خبری کشاورزی گفت: حدود ۱۰ هزار دام زنده توسط عشایر در پایتخت و برخی شهرستان ها عرضه می شود.

به گفته وی، کارشناسان دامپزشکی و بهداشتی نیز در مراکز ثابت و سیار عرضه دام نظارت خواهند داشت.

مدیر امور عشایر استان تهران ادامه داد: در پایتخت نیز با همکاری سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری دام های زنده عشایر در روزهای عرفه و عید سعیدقربان در جایگاه های موقت شهرداری عرضه می شود.